Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

Kanadská televize připomněla své hokejové reprezentaci ruský triumf roku 2011

© Sputnik / Alexey KudenkoRuští hokejisté
Ruští hokejisté - Sputnik Česká republika
Kanadská televize CBC připomněla před semifinále Světového poháru v hokeji své hokejové reprezentaci „ponižující“ prohru ruské mládežnické reprezentaci v roce 2011 a rovněž skutečnost, že pět hráčů z téhle sestavy hraje dnes v ruském mužstvu.

Jde o finále MS 2011 mezi juniorskými týmy, kdy Rusové, kteří po dvou třetinách prohrávali 0:3, vstřelili v třetím pět branek a vyhráli se skóre 5:3.

V článku na webu CBC se praví, že kanadská reprezentace byla bezvadná víc než pět let. Ale pokud jde o juniory, je to mnohem horší.

Světový šampionát v hokeji: Rudá mašina. Made in Russia - Sputnik Česká republika
Světový šampionát v hokeji: Rudá mašina. Made in Russia. VIDEO
„Žádná prohra nezpůsobila tolik bolesti jako finále 2011, kdy Rusko vstřelilo pět branek během třetí třetiny a zmarnilo převahu Kanaďanů," píše autor.

Místo aby se uvolňovali před sobotním zápasem, měli by si Kanaďané uvědomit, že na led v Torontu vyjde proti nim pět lidí z oné juniorské reprezentace 2011: Vladimir Tarasenko, který tenkrát vstřelil jednu branku, Artěmij Panarin se dvěma, a rovněž Jevgenij Kuzněcov, Dmitrij Orlov a Nikita Zajcev.

Všichni, podle novináře CBC, přispěli svým přínosem k jednomu z největších zvratů v dějinách mistrovství.

Světový pohár v hokeji 2016 probíhá v Torontu. Rusko a Kanada budou hrát v semifinále 24. září v 19:00 místního času. Druhá semifinále — švédské mužstvo proti evropskému (v týmu hrají hokejisté z evropských států s výjimkou Ruska, Finska, Švédska a Čech) — se má konat 25. září.