Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Prezidentský palác v Bratislavě - Sputnik Česká republika
Slovensko
Čerstvé slovenské novinky a události

Kiska prohlásil, že je nutné vyhnat fašisty z orgánů veřejné moci

© AFP 2021 / Kenzo TribouillardAndrej Kiska
Andrej Kiska - Sputnik Česká republika
Sledujte nás na
Je nutné se postavit proti ideologii zla a vyhnat fašisty z orgánů veřejné moci na Slovensku, prohlásil v úterý prezident republiky Andrej Kiska u příležitosti 73. výročí Slovenského národního povstání.

„Keď vyhral v Banskobystrickom kraji voľby fašista a obsadil budovu neďaleko odtiaľto, bol to pre väčšinu ľudí na Slovensku šok. Keď jeho strana uspela v parlamentných voľbách, bol to zrejme pre väčšinu ľudí ešte väčší šok… O tri mesiace budeme rozhodovať o tom, kto bude najbližšie štyri roky spravovať osem samosprávnych krajov. Voľbám do vyšších územných celkov ľudia neprikladajú veľký význam, patria medzi tie s nízkou volebnou účasťou. Ale tie tohtoročné by sa mohli stať voľbami, v ktorých sa postavíme proti ideológii zla. Voľbami, v ktorých vyženieme fašistu z úradu tu v Banskej Bystrici, odmietneme jeho kandidáta v Nitrianskom a ďalších krajoch," prohlásil Kiska.

Marian Kotleba - Sputnik Česká republika
Názory
Kotleba v parlamentu Slovenska. Komu poděkovat?
Stana Kotleby se přidržuje neonacistické, antisemitské a protiromské ideologie a uvádí, že navazuje na odkaz vůdců profašistického Slovenského štátu z doby druhé světové války. V roce 2013 Kotleba zvítězil ve volbách v Banskobystrickém kraji a stanul v jeho čele. Po volbách v roce 2016 se jeho strana dostala do parlamentu.

„Dnes sa predsa nemusíme nepriateľovi postaviť so zbraňou v ruke, ani čeliť vojenskej presile. Nemusíme prekonať strach o život, obavy o rodinu. Nemusíme byť hrdinovia. Stačí, keď budeme skutoční občania, keď pôjdeme v novembri voliť a vyberieme si nefašistického kandidáta. Demokratickými voľbami môžeme začať meniť príbeh našej krajiny — a postupne, krok za krokom opäť vyhnať fašistov z verejného života. Je nás viac a dokážeme ich poraziť," řekl Kiska, jehož projev vysílala slovenská televize.

Zprávy
0
Nejdříve novéNejdříve staré
loader
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала