Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

Ruským paralympionikům zakázali zmiňování občanství na sociálních sítích

© Sputnik / Vladimir AstapkovichVozík paralympionika
Vozík paralympionika - Sputnik Česká republika
Ruští paralympionici a trenéři před vystoupením na etapě Světového poháru v běžeckém lyžování a biatlonu v kanadském Canmore podepsali speciální dokumenty, kde souhlasí s tím, že ani na sociálních sítích nebudou psát o tom, že na těchto závodech vystupují za Rusko, oznámila agentuře R-Sport hlavní trenérka ruské reprezentace Irina Gromovová.

Slovo Rusko nesmí být použito nikde. Sportovci dokonce podepisovali speciální dokumenty, podle kterých ani na sociálních sítích nemohli psát o tom, že na těchto závodech vystupují jako Rusové," řekla Gromovová v telefonickém rozhovoru.

Ruský krasobruslařka Maria Sotskovová - Sputnik Česká republika
Svět
Kreml vysvětlil, jak se Putin staví k neutrálnímu statusu Rusů na Olympiádě
Závody, do jejichž programu byly zahrnuty tři disciplíny běžeckého lyžování a tři biatlonové disciplíny pro osoby s poruchami pohybového aparátu a osoby se zrakovým postižením, se konaly od 8. do 18. prosince.

Sportovci ruské reprezentace vystupující pod statusem neutrálních parasportovců získali první místo v medailovém pořadí zemí, když získali 25 zlatých, 26 stříbrných a 19 bronzových medailí.