Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Prezidentský palác v Bratislavě - Sputnik Česká republika
Slovensko
Čerstvé slovenské novinky a události

Medzinárodný internetový maloobchod Wildberries oznámil vstup na slovenský trh

© Foto : WildberriesDistribuční středisko Wildberries v Rusku
Distribuční středisko Wildberries v Rusku - Sputnik Česká republika
Sledujte nás na
Medzinárodný internetový obchod Wildberries spustil predaj na Slovensku v máji 2020. Kupujúci si môžu objednať na webovej stránke www.wildberries.sk tovar aj s doručením na a vybranú adresu alebo odberné miesta. Pre pohodlie zákazníkov funguje internetový obchod v slovenskom a anglickom jazyku.

V súčasnosti je na webovej stránke www.wildberries.sk k dispozícii viac ako 1,7 mil. rôznych tovarov reprezentujúcich 18 tis. značiek. Kupujúci si môžu kúpiť dámske, pánske a detské oblečenie, obuv, doplnky či hračky. V budúcnosti sa bude sortiment rozširovať. Wildberries ponúkne zákazníkom ešte viac tovarov za prijateľné ceny.

„Internetový obchod sa na Slovensku aktívne rozvíja a miestni zákazníci sú stále viac otvorení nákupom cez internet. Wildberries ponúkne zákazníkom na Slovensku široký sortiment tovarov v rôznych cenových kategóriách. Wildberries je medzinárodný online predajca, ktorý spolupracuje  so známymi svetovými značkami i malými lokálnymi výrobcami. Okrem toho je spoločnosť pripravená na aktívnu spoluprácu so slovenskými výrobcami, ktorí by chceli v budúcnosti predávať svoje tovary prostredníctvom tejto online platformy, “ povedal Vjačeslav Ivaščenko, riaditeľ pre rozvoj Wildberries.

Wildberries ponúkne slovenským zákazníkom vlastnú platformu online predaja, ktorá si už získala popularitu u 27 mil. zákazníkov v 6 krajinách (Poľsko, Rusko, Bielorusko, Kazachstan, Kirgizsko a Arménsko). Zákazníci si budú môcť tovar objednať domov prostredníctvom bezplatného doručenia kuriérom alebo si ho môžu nechať doručiť na výdajné miesta spoločnosti, kde sa dá oboznámiť s tovarom pred jeho nákupom či vyskúšať si oblečenie a obuv v skúšobných kabínkach. Spotrebitelia môžu tovar neprebrať alebo ho bezplatne vrátiť v prípade, ak nevyhovuje ich očakávaniam.

Prvé výdajne miesto na Slovensku bolo otvorené na Tomášikovej ulici 7 v Bratislave. Spoločnosť plánuje zvýšiť počet výdajných miest na Slovensku. V súčasnej dobe pokrýva kuriérska preprava územie Bratislavy a územie do 100 km od hlavného mesta, avšak Wildberries plánuje v blízkej dobe rozšíriť toto pokrytie.

Wildberries tiež zvažuje možnosť vybudovania vlastného veľkého distribučného centra na území Slovenska, ktoré by sa tak stalo jedným z najdôležitejších logistických hubov spoločnosti v Európskej únii. Vďaka jeho pôsobeniu na Slovensku môže byť vytvorených 15 000 pracovných miest a výška investície môže dosiahnuť až 200 mil. EUR.

Ilustrační foto - Sputnik Česká republika
Česko
E-commerce ve střední Evropě: Česko je na špici
V januári 2020 začala spoločnosť Wildberries s predajom v  Poľsku. V priebehu 5 mesiacov otvoril internetový obchod 24 výdajných miest v 18 poľských mestách. Dnes pokrýva kuriérska služba Wildberries teritórium celého Poľska.

Wildberries – veľký medzinárodný internetový maloobchod pôsobiaci na trhu 15 rokov. Spoločnosť v súčasnosti pokrýva sedem krajín: Rusko, Poľsko, Slovensko, Bielorusko, Kazachstan, Kirgizsko a Arménsko. Obrat Wildberries v roku 2019 vzrástol o 94% na 3,1 mld. EUR. Koncom roka 2019 spoločnosť získala prvé miesto v rebríčku Forbes „10 hlavných predajcov ruského internetu“. Podľa prieskumu Data Insight sa spoločnosť Wildberries už štvrtý rok v rade stala najväčším internetovým obchodom v Rusku.

Zprávy
0
Nejdříve novéNejdříve staré
loader
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала