Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Мужчина работает с планшетом на компьютере - Sputnik Česká republika
Názory
Komentáře k událostem, rozhovory s osobnostmi

3D skúšanie obuvi a nielen to. Ruský obchod Wildberries povedal o svojich plánoch na Slovensku

© Foto : WildberriesVzhled firemního obchodu Wildberries
Vzhled firemního obchodu Wildberries - Sputnik Česká republika
Sledujte nás na
V čase koronakrízy sa ruský online obchod Wildberries osvedčil ako spoľahlivý a bezpečný dodávateľ v RF. Od mája vstúpil internetový reťazec aj na Slovensko. Riaditeľ rozvoja Vjačeslav Ivaščenko v rozhovore pre Sputnik predstavil podrobnejšie plány o zavedení nových technológií na predajniach a prínosu pre slovenský trh.

Sputnik: V Rusku sa Wildberries stal počas koronakrízy skutočným záchrancom. Zákazníci vysoko ocenili možnosť nákupu potravín, rýchleho dovozu a dbanie kuriérov na dodržiavanie ochranných opatrení. Myslíte si, že v prípade vypuknutia druhej vlny koronavírusu v Európe (čo sa nedá vylúčiť) využijú skúsenosti Ruska?

Vjačeslav Ivaščenko: V marci 2020, keď boli karanténne opatrenia prijaté vo väčšine regiónov pôsobnosti Wildberries, sa bezpečnosť zamestnancov a zákazníkov pre nás stala kľúčovou prioritou. Z tohto dôvodu sme prehodnotili množstvo pracovných postupov a celý proces dopravy tovaru sme spravili úplne bezkontaktným: pre zníženie rizika prenosu koronavírusu naši zamestnanci neodovzdávajú zákazníkom tovar priamo do rúk, ale nechávajú ich pred dverami bytov.

Distribuční středisko Wildberries v Rusku - Sputnik Česká republika
Slovensko
Medzinárodný internetový maloobchod Wildberries oznámil vstup na slovenský trh
Takisto sme zaviedli doplnkové bezpečnostné opatrenia aj na výdajných miestach Wildberries. V nich sa pravidelne vykonáva čistenie s použitím dezinfekčných látok, pre zamestnancov sme zabezpečili rúška a rukavice a v pokladničných zónach sme nainštalovali nádoby s dezinfekčným gélom. Bez debaty sme pripravení osvedčené pracovné postupy implementovať aj na území Európskej únie: rozvíjať klientsky servis s využitím všetkých nevyhnutných bezpečnostných opatrení, rozširovať sortiment tovarov, ako aj podporovať našich budúcich dodávateľov z krajín EÚ.

Médiá uvádzali, že testujete rôzne technológie, ktoré umožnia módnym maniakom vyskúšať  veľkosť tovaru bez toho, aby museli prísť na výdajné miesto. Napríklad sme sa stretli s článkom o vytváraní 3D stopy pre meranie obuvi. Máte teda v pláne ísť týmto smerom aj naďalej? Napríklad pracovať na vývoji programu virtuálnej reality, ktorá umožní zmerať šaty, alebo ďalšie odevy?

Snažíme sa spraviť nákupy cez Wildberries ešte viac pohodlnými, preto implementujeme aj nové technológie: len v priebehu posledných mesiacov sme vytvorili a spustili novú mobilnú aplikáciu pre zákazníkov z Poľska a v najbližšom období ho sprístupníme aj pre obyvateľov Slovenska. S pomocou tejto aplikácie bude možné nakupovať prakticky kdekoľvek: doma, v práci, na cestách, počas prechádzok či dokonca počas státia v rade.

Takisto používame technológiu automatického učenia preto, aby sme boli schopní poskytnúť individuálne odporúčania pre každého klienta na základe histórie jeho nákupov v našom internetovom obchode.

Počas tohto leta plánujeme spustiť 3D skúšanie obuvi v našich výdajných miestach na území Ruskej federácie a neskôr ponúkneme túto službu aj našim zákazníkom v ostatných krajinách. Okrem toho v súčasnom období zvažujeme možnosť spustenia technológie 3D skúšania odevov a rovnako tak máme v pláne sprístupniť v našej mobilnej aplikácii funkciu vyhľadávania tovaru podľa obrázku. Túto funkciu sme už skôr sprístupnili na území štátov EEÚ (Euroázijskej ekonomickej únie).

Prvé výdajné miesto sa otvorilo v Bratislave. Do akých ďalších slovenských miest sa plánujete rozširovať?

V horizonte najbližšieho mesiaca máme v pláne otvorenie výdajných miest v niekoľkých mestách na území Slovenska. Nové výdajné miesta objednávok Wildberries sa okrem Bratislavy otvoria aj v Banskej Bystrici a Košiciach. Okrem toho máme v pláne rozšíriť pôsobnosť našej kuriérskej služby na územie celého Slovenska.

Druhým jazykom webu www.wildberries.sk je angličtina. Plánujete svoje služby cieliť aj na ľudí pracujúcich v zahraničí?

Anglickú verziu webu sme spustili preto, že chceme nákup prostredníctvom Wildberries spraviť pohodlným pre všetkých: pre obyvateľov Slovenska aj ďalších krajín, turistov, či ľudí, ktorí na Slovensko prichádzajú za prácou.

Aké máte očakávania od slovenského trhu a kedy plánujete vrátiť investície?

Na území Slovenska vidíme nezanedbateľný potenciál pre rozvoj spoločnosti: dopyt obyvateľov krajiny po online nakupovaní neustále rastie, zvyšuje sa podiel internetových nákupov. Predpokladáme, že príchod našej spoločnosti ako nového hráča sa pozitívne odrazí na miestnom trhu internetového nakupovania. Minimálne v tom zmysle, že sa zvýši ponuka tovarov z rôznych krajín.

Slovenský podnikatel Marián Kočner. - Sputnik Česká republika
Slovensko
„Naposledy se na Slovensku takhle četlo, když vyšel Harry Potter.“ Soudce zveřejnil celou komunikaci Kočnera z Threemy
Dúfame, že našim budúcim zákazníkom na Slovensku sa zapáči proces nakupovania, tak ako sa zapáčil našim zákazníkom v zvyšných 6 krajinách, v ktorých naša spoločnosť pôsobí. Obyvatelia Slovenska si budú môcť vybrať z viac ako 1,7 milióna tovarov na webe Wildberries, pričom obdržať zásielku bude možné nielen prostredníctvom bezplatnej kuriérskej služby, ale aj na výdajných miestach. Dodám, že naše výdajné miesta sú zároveň svojim spôsobom aj fashion priestory s priestrannými skúšobnými kabínkami vybavenými zrkadlami, v ktorých si zákazníci môžu vyskúšať odevy, obuv, príslušenstvo, alebo odskúšať ostatné tovary, ktoré si objednali na webe. Ak sa ukáže, že tovar zákazníkovi nevyhovuje, tak ho môže bezplatne vrátiť.

My vo Wildberries venujeme značnú pozornosť rozvoju spolupráce s miestnymi výrobcami, preto plánujeme nadviazať spoluprácu s miestnymi výrobcami a dodávateľmi. Vstup Wildberries na slovenský trh znamená vytvorenie nového kanálu pre export tovarov miestnej výroby na územia šiestich krajín, v ktorých spoločnosť pôsobí: Ruska, Poľska, Bieloruska, Kazachstanu, Kirgizska a Arménska.

V tlačovej správe sa hovorí, že spoločnosť zvažuje možnosť výstavby vlastného distribučného strediska, ktoré sa stane jedným z centier spoločnosti v EÚ. Kedy plánujete zrealizovať tento plán? Koordinujete ho aj so Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou?

Posudzujeme projekt výstavby vlastného veľkého distribučného strediska na Slovensku, ale momentálne je predčasné hovoriť o nejakých termínoch. Slovensko sa nachádza v strednej Európe, má teda zaujímavú geografickú polohu, preto záujem z našej strany prirodzene existuje.

Zprávy
0
Nejdříve novéNejdříve staré
loader
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала