Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Svět
Aktuální novinky a události ze zahraničí

„Zajímalo by mě, za jak dlouho z toho budou obviněni Petrov a Boširov.” Rusko porazilo Česko 11:1

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / Přejít do fotobankyHokej
Hokej - Sputnik Česká republika, 1920, 02.05.2021
Ruský tým porazil Českou republiku na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let. Hokejoví fanoušci na Twitteru nezůstali stranou a rozhodli se zavtipkovat i o nedávném diplomatickém skandálu mezi oběma zeměmi.
Matvej Mičkov vstřelil hattrick za Rusko ve 2., 46. a 59. minutě, skórovali také Fjodor Svečkov (48. a 52. minuta) a Prochor Poltapov (14. a 39. minuta), Ivan Mirošničenko (18. minuta), Arsenij Koromyslov (31. minuta), Danila Jurov (58. minuta) a Dmitrij Katelevskij (34. minuta) vstřelili jeden gól. Mičkov s devíti góly je zatím v čele seznamu nejlepších střelců turnaje.
Jediný gól českého týmu vstřelil ve 33. minutě zápasu Jakub Kos.
„Bylo to největší vítězství nad Čechy v historii našich zápasů na juniorském mistrovství světa,“ uvedla ruská strana na Twitteru.
Vítězný zápas ruského týmu se stal předmětem vtipů na sociálních sítích v souvislosti s nedávnými událostmi na politické scéně.
„Milí Češi, nebojte se! Už jsme našli podezřelé, kteří pomohli zničit váš juniorský hokejový tým…“ žertoval uživatel RoshiaNoRaion.
„Zajímalo by mě, za jak dlouho z toho budou obviněni Petrov a Boshirov. Dobře, kluci!!!“ uvedl k tomu své uživatel IvanIlin8.
Mezinárodní hokejová federace na Twitteru obdivovala schopnosti hvězdy ruského týmu Matveje Mičkova po jeho senzačním zápase proti České republice.
„Oficiálně startujeme fanklub Matveje Mičkova,“ napsali.

Všechny čtvrtfinálové dvojice

Kanada - Česká republika
3. května ve 22:00 si Česká republika zahraje proti Kanadě.
Kanaďané neměli ve skupinovém kole žádné problémy a prošli bez porážky, letos přivezli do Texasu jeden ze svých nejsilnějších týmů.
Česká republika, která se sice umístila na čtvrtém místě ve skupině B, bojovala s Finskem a v zápase proti Spojeným státům to vypadalo nadějně, ale prohrála na střely. Ten nejméně úspěšný zápas Čechů byl ten s Ruskem.
Fotbalisté pražské Slavie v britském Leicesteru - Sputnik Česká republika, 1920, 08.04.2021
Česko
Miča z Trikolóry: Slavie dnes zastupuje tu část světa, kde zdravý rozum ještě vítězí nad progresivismem Západu
Švédsko - USA
4. května si Švédové zahrají proti Američanům.
Švédsko, úřadující mistr světa v juniorech, se na tomto turnaji potýkalo s obtížemi, přesto skončilo ve skupině druhé. Spojené státy jsou trvale jedním z hlavních favoritů turnaje.
Finsko - Švýcarsko
4. května se na ledě utkají Finové a Švýcaři. Finové si ve skupinových zápasech vedli dobře, Švýcaři jsou pak zřejmě nejslabší ze čtvrtfinalistů tohoto turnaje.
Zápas české a ruské hokejové reprezentace - Sputnik Česká republika, 1920, 19.01.2021
Svět
Šéf IIHF promluvil o vyhlídkách organizace MS v hokeji 2021
Rusko - Bělorusko
3. května se uskuteční zápas mezi Ruskem a Běloruskem. Ruská reprezentace je stříbrným medailistou z mistrovství světa z roku 2019. Ruský tým si ve skupinové fázi vedl dobře. Bělorusko na turnaji vytváří zatím velice příjemný dojem. Tým i přes porážku předvedl v zápase se Švédskem slušnou hru, pak vyhrál dva zápasy se soupeři, a to Lotyšskem a Švýcarskem, a zápas s Kanadou nebyl taktéž špatný.