České novinky: nejnovější zprávy a události z domova

Český tým porazil v sedmém přípravném zápasu Finy 2:1

© Depositphotos / AlexToisSymboly hokeje. Ilustrační foto
Symboly hokeje. Ilustrační foto - Sputnik Česká republika, 1920, 12.05.2021
V sedmém přípravném zápasu před mistrovstvím světa zvítězili čeští hokejisté nad Finy, které porazili 2:1. Ve čtvrtek večer čeká svěřence trenéra Pešána druhý duel posledního turnaje Euro Hockey Tour, tentokrát proti Švédsku.
Asi tisícovka fanoušků, kteří byli přítomni v pražské O2 aréně, viděli v první třetině střeleckou převahu českého týmu, který vyslal na finského gólmana patnáct střel, zatímco na toho českého mířily jen čtyři pokusy. V osmé minutě však Rindellovu střelu nešťastně srazil bruslí do vlastní branky útočník Špaček.
V prvním dějství měli Češi sice dvojnásobnou 22 vteřin dlouhou přesilovku, ta jim ale nepomohla. Ve 38. minutě, kdy měli Češi přesilovku třetí, ji využili a vstřelili gól. Ve třetí třetině pak Finové zvýšili aktivitu, ve 49. minutě však Češi dali další gól a skóre do konce zápasu udrželi na 2:1.
Svým vítězstvím prodloužili sérii vítězných zápasů, číslo se nyní zastavilo na sedmičce. Ve čtvrtek český tým čeká zápas proti Švédsku, přípravu na Mistrovství světa v Rize čeští hráči ukončí sobotním zápasem proti Rusku.
Hokej - Sputnik Česká republika, 1920, 17.04.2021
Svět
„Pokračovat nebudu“. Trenér Hořava u hokejistů Sparty skončil po jedné jediné sezóně
Ruští hokejisté, kteří hráli proti Švédsku, vyhráli 6:4. Jedná se tak o desátý vyhraný zápas v tomto ročníku Euro Hockey Tour. Vladislav Kameněv si připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci, dvakrát také skóroval Anton Burdasov.
Za zmínku stojí, že všechny tři dosavadní zápasy se Švédy Rusové v sezoně rozhodli až v prodloužení, nyní se dočkali plného bodového zisku.
Co se týče pořadí, tabulce vévodí Rusko s 27 body, Česká republika je druhá se 14 body, následuje Švédsko s 11 a Finsko s 8.

Euro Hockey Tour

Euro Hockey Tour je série hokejových turnajů, na kterých se střetávají reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska.
Do ročníku 2013/14 se dělil na čtyři samostatné turnaje, od ročníku 2014/15 se zanechala jen finská Karjala a ruský Channel One Cup. V sezóně 2016/17 se ale vrátilo k původní podobě a opět se hrají 4 turnaje: České hokejové hry, Sweden Hockey Games, Karjala Cup, Channel One Cup.
Ruská hokejová reprezentace - Sputnik Česká republika, 1920, 16.03.2021
Svět
Mladý ruský hokejista MHL utrpěl během zápasu zranění hlavy. Následkům podlehl
Po skončení posledního ze čtyř turnajů je konečné umístění určeno podle celkové tabulky všech čtyř turnajů dohromady.
Zápasy Euro Hockey Tour představují pro zúčastněná mužstva možnost pro přípravu na mistrovství světa nebo olympijské hry.