Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

Nelítostný souboj s Čechy do posledních sekund: Rusové urvali výhru 4:3

© Sputnik / Chris Barry / Přejít do fotobankyRuští hokejisté
Ruští hokejisté - Sputnik Česká republika, 1920, 21.05.2021
Dnes, 21. května, odstartovalo mistrovství světa v lotyšské Rize. Ruská reprezentace hrála proti České republice v prvním zápase turnaje. Byli jsme svědky nezapomenutelné hry.
Rusové otevřeli skóre, Burdasov vstřelil gól. Nicméně, Češi brzy vyrovnali díky Flekovi. Ve druhém poločase skórovali Čech Vrána a Rus Švec-Rogovoj. Na začátku třetího poločasu úspěšně hrál Barabanov a vstřelil puk do soupeřovy branky. Později Kubalík vyrovnal skóre, ale v poslední minutě Grigorenko zajistil ruskému týmu vítězství.
Ve skupinové fázi se týmy utkají také se Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Běloruskem a Velkou Británií.
V paralelní skupině určí první čtyři týmy Kanady, Finska, USA, Německa, Lotyšska, Norska, Itálie a Kazachstánu. 3. června bude lotyšská metropole hostit čtvrtfinálové zápasy, 5. června semifinále a turnaj skončí 6. června, kdy se uskuteční zápasy o zlaté a bronzové medaile.
V 19:15 se v Olympijském sportovním centru utkají týmy Běloruska a Slovenska a v Aréně Riga se odehraje zápas kanadského národního týmu s hostiteli turnaje - Lotyšskem.
Zítra bude Česko hrát se Švýcarskem, poté 24. května nastoupí proti Bělorusku.