České novinky: nejnovější zprávy a události z domova

Český tým senzačně otočil a vyhrál zápas se Švédskem 4:2

© Depositphotos / AlexToisSymboly hokeje. Ilustrační foto
Symboly hokeje. Ilustrační foto - Sputnik Česká republika, 1920, 27.05.2021
Čeští hokejisté hráli ve čtvrtek večer utkání se Švédskem. Utkání bylo důležité pro oba týmy, které začínaly zápas mimo postupové pozice. Ačkoliv se českému týmu zprvu nedařilo, senzačně se mu povedlo skóre otočit a vyhrál 4:2.
V české brance nastupoval od úvodní minuty Šimon Hrubec, v sestavě nechyběl ani útočník Jakub Vrána, který vstřelil první gól. Poprvé byl členem jedné ze čtyř útočných formací Matěj Blümel, který nastoupí ve druhé řadě s Filipem Chytilem a Jiřím Sekáčem.
První třetina patřila co do gólů švédskému týmu, který vstřelil dva góly. O první gól se zasloužil Andreas Wingerli, o druhý pak Rickard Rakell. Druhá třetina se obešla bez gólů a v poslední třetině padly čtyři góly z české strany. Ve 42. minutě padl gól od Jakuba Vrány, ve 45. minutě vstřelil branku Jan Kovář, v 49 minutě pak Lukáš Klok a v 59. minutě skóroval Jakub Flek.
Čeští hokejisté po vstřelené brance do sítě hokejistů Ruska v prvním zápase MS hokejistů do 20 let v Ostravě - Sputnik Česká republika, 1920, 24.05.2021
Česko
Vydřené vítězství: Čeští hokejisté vyhráli na MS v Rize nad Běloruskem 3:2
Dnes odpoledne hráli zápas i Slováci proti Švýcarsku, přičemž naši sousedé prohráli se soupeřem 1:8. Ze skupiny B hrály Spojené státy s Lotyšskem, přičemž Američané vyhráli 4:2.
Český tým čekají ještě tři zápasy. V sobotu budou hrát s Velkou Británií, v pondělí s Dánskem a v úterý je bude čekat poslední zápas se Slovenskem.
Připomínáme, že MS se koná v lotyšském hlavním městě Rize 21. května - 6. června. Reprezentace Velké Británie a Slovenska hrají v jedné skupině s týmy Švédska, Česka, Švýcarska, Ruska, Dánska a Běloruska. Ve skupině B jsou týmy Německa, USA, Kazachstánu, Lotyšska, Finska, Kanady, Norska a Itálie.
3. června se mají v lotyšské metropoli konat čtvrtfinálová utkání, 5. června semifinále a 6. června bude turnaj ukončen zápasy o zlato a bronz.