Zprávy ze Slovenska: čerstvé slovenské novinky a události

Slováci si ze zápasu s Dánskem odnesli tři body. Vyhráli 2:0

© REUTERS / Vasily FedosenkoSlovenští hokejisté
Slovenští hokejisté - Sputnik Česká republika, 1920, 29.05.2021
Slovenský tým dnes hrál další důležitý zápas na Mistrovství světa v ledním hokeji 2021. Tentokrát Slovensko bojovalo o body s Dánskem, které nakonec se dvěma vstřelenými góly získalo.
První i druhý třetina skončila se skóre 0:0, ve třetí třetině ve 48. minutě však došlo ke zlomu. Peter Chmelárik za asistence Marka Hrivíka a Róberta Lantoše vstřelil branku. V 53. minutě pak skóroval Adam Jánošík.
Nejen slovenský tým, ale i ten český se může po dnešku radovat. Po zápase s Anglií si totiž odnesli další tři body. Česko si ve skupině zahraje ještě dva zápasy. V pondělí bude hrát s Dánskem a úterní odpoledne bude patřit zápasu českého a slovenského týmu.
Slováci budou kromě zápasu s Českem hrát zítra ještě se Švédskem. Právě v zápasu Česko-Švédsko se povedlo českému týmu senzačně otočit nepříjemné skóre 0:2 pro švédský tým. Celý zápas nakonec skončil 4:2 českým vítězstvím.
Čeští hokejisté - Sputnik Česká republika, 1920, 29.05.2021
Česko
Královské vítězství: Čeští hokejisté porazili Angličany
Připomínáme, že MS se koná v lotyšském hlavním městě Rize 21. května - 6. června. Reprezentace Velké Británie a Slovenska hrají v jedné skupině s týmy Švédska, Česka, Švýcarska, Ruska, Dánska a Běloruska. Ve skupině B jsou týmy Německa, USA, Kazachstánu, Lotyšska, Finska, Kanady, Norska a Itálie.
3. června se mají v lotyšské metropoli konat čtvrtfinálová utkání, 5. června semifinále a 6. června bude turnaj ukončen zápasy o zlato a bronz.