Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Slovensko
Zprávy ze Slovenska: čerstvé slovenské novinky a události

Slovenští hokejisté Pospíšil a Rosandič kvůli trestům nenastoupí v zápasu proti Dánům

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / Přejít do fotobankyHokej
Hokej - Sputnik Česká republika, 1920, 29.05.2021
Slovensko během svého pátého zápasu na Mistrovství světa v hokeji 2021 proti Dánsku nebude moci nasadit dvojici hokejistů Kristiána Pospíšila a Mislava Rosandiče kvůli trestům disciplinární komise.
Oba totiž byli potrestáni disciplinární komisí Mezinárodní hokejové federace (IIHF) za prohřešky, kterých se dopustili během předešlého zápasu proti Švýcarsku.
Hokejistům byl udělen trest na 5 minut plus do konce zápasu, proto ani jeden z nich zápas nemohl dohrát dokonce. Ba co víc, hokejisté od IIHF dostali dodatečnou jednozápasovou stopku.
Tato informace byla uvedena na oficiálním webu IIHF a také na portálu hockeyslovakcia.sk
Symboly hokeje. Ilustrační foto - Sputnik Česká republika, 1920, 27.05.2021
Česko
Český tým senzačně otočil a vyhrál zápas se Švédskem 4:2
Připomeňme, že Pospíšil dostal trest do konce zápasu již v 7. minutě poté, co fauloval útočníka Andrese Ambühla. Švýcarsko využilo oslabení slovenského týmu a dalo úvodní gól.
Rosandič dostal trest osm minut do konce zápasu za to, že oplival švýcarského hráče Jonasa Siegenthalera. Rosandič se soupeři ihned omluvil, s tím, že to byl neúmyslný skutek.
„Bohužel ten první zákrok byl faul na hlavu, který nemá nikdo z nás rád. Vypadalo to, že to trefil do hlavy, proto musím dát za pravdu rozhodcům,“ uvedl trenér slovenského týmu Craig Ramsay.
„V druhém případě ani nevím, co se přesně stalo. Nemyslím, že by hráč jako Rosandič měl v úmyslu dopustit se faulu, za který by dostal pětiminutový trest. Z mého pohledu je to dobrý hokejista, není to člověk, který by to udělal úmyslně. Byl to nešťastný okamžik, stalo se. Určitě za to Rosandiče neobviňujeme,“ dodal trenér.
Zmiňme, že Slováci odehrají zápas proti Dánům v sobotu 29. května v 19:15. Výhra by zásadně zvýšila jejich šance na postup do čtvrtfinále.