Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Slovensko
Zprávy ze Slovenska: čerstvé slovenské novinky a události

Slovenští hokejisté se do semifinále na MS v hokeji nedostali. Prohráli s Američany

© AP Photo / Petr David JosekSlovenští hokejisté
Slovenští hokejisté  - Sputnik Česká republika, 1920, 03.06.2021
Slovenští hokejisté se do semifinále na Mistrovstvích světa v Rize v hokeji neprobojovali. Ve čtvrtfinále prohráli v zápasu proti USA 1:6. Na mistrovstvích obsadí 7. nebo 8. příčku, což bude záviset na výsledku zápasu mezi Kanadou a Ruskem.
Američané si vybudovali základ pro vítězství již v první třetině, kde střelili do slovenské branky tři góly. Slováci během zápasu dali pouze jeden gól v 33. minutě po střele Petra Cehlárika.
Po inkasovaném gólu však Američané přidali na obrátkách, výsledkem čehož byl další gól do slovenské branky, který střelil Blackwell.
V poslední části zápasu se Slováci snažili ještě zabojovat o postup, ale bohužel se jim to moc nepovedlo. V 46. minutě ztratili při útoku puk, američtí hokejisté využili příležitosti, Chmelevski si narazil puk s Wolaninem a střelil pátý gól.
Mislav Rosandič a Radan Lenz v zápase mistrovství světa IIHF v roce 2021 mezi národními týmy Slovenska a České republiky - Sputnik Česká republika, 1920, 01.06.2021
Česko
Češi rozdrtili v hokeji Slováky
Poslední americký gól střelil v 59. minutě Garland.
Třemi nejlepšími slovenskými hráči turnaje se stali obránce Mislav Rosandič a útočníci Marek Hrivík a Petr Cehlárik. Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Adam Jánošík a Colin Blackwell. Kdo se stane dalším soupeřem USA v semifinále, bude známo až po odehrání všech čtvrtfinálových zápasů.