Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Svět
Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

Tým USA vyhrál na hokejovém mistrovství bronzovou medaili

© Sputnik / Grigoriy Sysoyev / Přejít do fotobankyTým USA vyhrál na hokejovém mistrovství bronzovou medaili

- Sputnik Česká republika, 1920, 06.06.2021
Americký hokejový tým zvítězil nad Německem v zápase o třetí místo na mistrovství světa v Rize.
Utkání skončilo vítězstvím Američanů se skóre 6:1.
Co se týče amerického týmu, góly vstřelili Christian Wolanin (6. minuta), Conor Garland (27. minuta), Jack Drury (29. minuta), Jason Robertson (32. minuta), Trevor Moore (33. minuta) a Ryan Donato (50. minuta). U Němců skóroval pouze Dominik Bittner (50. minuta).
Američané zvítězili ve skupině B se šesti vítězstvími v sedmi hrách. Ve čtvrtfinále porazili Slováky se skóre 6:1 a v semifinále pohráli s kanadským týmem (2:4).
Němci skončili ve skupině na třetím místě a ve čtvrtfinále porazili Švýcarsko 3:2 na nájezdy. V semifinálovém zápase však německá reprezentace nestačila na Finy a prohrála 1:2.
Tým Spojených států vybojoval již devátou bronzovou medaili na mistrovství světa. Dvakrát se Američané stali mistry světa (1933, 1960), čtyřikrát získali stříbrnou medaili (1931, 1934, 1939, 1950).
Poprvé od roku 2010 se německý národní tým dostal mezi čtyři nejlepší týmy světového poháru. Němci získali dvakrát stříbrnou medaili na mistrovství světa (1930, 1953) a jednou získali medaili bronzovou (1934).
Vrchol emocí. Nejvýraznější záběry z Mistrovství světa v ledním hokeji 2021 - Sputnik Česká republika, 1920, 29.05.2021
Foto
Vrchol emocí. Nejvýraznější záběry z Mistrovství světa v ledním hokeji 2021
Ve finále turnaje, které se uskuteční večer v neděli, budou hrát národní reprezentace Finska a Kanady.
Připomeňme, že slovenští hokejisté se do semifinále na Mistrovstvích světa v Rize v hokeji neprobojovali. Ve čtvrtfinále 3.června prohráli v zápasu zrovna proti USA 1:6.
Stejný den česká hokejová reprezentace prohrála proti Finsku 0:1.
Mistrovství světa se koná v lotyšském hlavním městě Rize v období mezi 21. květnem - 6. červnem. Reprezentace Česka hrála v jedné skupině s týmy Švédska, Slovenska, Švýcarska, Ruska, Dánska, Velké Británie a Běloruska. Ve skupině B hrály týmy Německa, USA, Kazachstánu, Lotyšska, Finska, Kanady, Norska a Itálie.