České novinky: nejnovější zprávy a události z domova

Český tenis slaví. Krejčíková se Siniakovou vyhrály ve čtyřhře na French Open

© Foto : PixabayTenisový míček
Tenisový míček - Sputnik Česká republika, 1920, 13.06.2021
Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková to dokázaly. Na French Open porazily polsko-americký pár ve složení Iga Swiateková a Bethanie Matteková-Sandsová ve dvou setech 6:4 a 6:2.
Tenistka Barbora Krejčíková se tak po tomto vítězství stává první tenistkou po 21 letech, která v Paříži zvítězila jak v singlu, tak i v deblu. Naposledy to dokázala Mary Piercová v roce 2000, předtím se to povedlo také Martině Navrátilové (1982, 1984), Američankám Billie Jean Kingové (1972) a Chris Evertové (1974-75), Australance Margaret Courtové (1973) a Rumunce Virginii Ruziciové (1978).
Krejčíková se také stane podruhé v kariéře světovou deblovou jedničkou. České tenistky Siniaková s Krejčíkovou vyhrály v deblu v Paříži naposledy před třemi lety, svůj druhý grandslamový titul pak přidaly v témže roce ve Wimbledonu.

Vítězství Krejčíkové v singlu

Barbora Krejíčková má za sebou z French Open již jeden obrovský úspěch. V sobotu se totiž postavila proti Rusce Anastasii Pavljučenkovové, přičemž ve třetím setu svou soupeřku Češka porazila a odnáší si tak cennou trofej.
Pětadvacetiletá Krejčíková se postavila o čtyři roky starší Pavljučenkovové, šlo o první vzájemný zápas obou hráček. Letošní finále pařížského grandslamu mělo nečekané finalistky. Obě hráčky jsou ve finále jednoho ze čtyř grandslamů vůbec poprvé. Krejčíková byla dosud maximálně v osmifinále, Ruska o kolo dál.
Česká tenistka Barbora Krejčíková - Sputnik Česká republika, 1920, 12.06.2021
Česko
Krejčíková ovládla Roland Garros. Rusku Pavljučenkovovou zdolala ve třech setech
První dva sety byly zcela odlišné. V prvním setu se dařilo Krejčíkové, ta soupeřce povolila uhrát jedinou hru. První set tak patřil Krejčíkové 6:1. Ve druhém setu se situace otočila, Krejčíková uhrála pouze dvě hry. Ruska získala druhý set 6:2.
Ve třetím setu diváky čekalo drama, obě hráčky se přetahovaly o každé podání a každý míček. Šťastnější nakonec byla Barbora Krejčíková, která ve třetím setu vyhrála 6:4.
Poslední českou grandslamovou vítězkou ve dvouhře byla Petra Kvitová z Wimbledonu 2014. Od té doby se do finále dostaly Lucie Šafářová, Markéta Vondroušová, Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Všechny finálové zápasy skončily neúspěšně.