Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Slovensko
Zprávy ze Slovenska: čerstvé slovenské novinky a události

Slovenští fanoušci měli v předvečer zápasu s Polskem „alkoholový dýchánek“ v petrohradském metru

Slovenská vlajka  - Sputnik Česká republika, 1920, 15.06.2021
V pondělí 14. června se konal zápas skupinové fáze fotbalového mistrovství Evropy Polsko-Slovensko. Jelikož se utkání konalo v Petrohradě, právě sem zamířilo spoustu slovenských fotbalových nadšenců. Tito však nezůstali jen u fandění…
Po internetu totiž koluje video, kde se v předvečer zápasu projeli fanoušci slovenského národního týmu v petrohradském metru. Záběry ukazují, jak jeden z nich hostí ostatní cestující vodkou. „Dobrá ruská vodka,“ říká jeden fanoušek v ruštině.
Nutno podotknout, že včerejší zápas mezi Slovenskem a Polskem byl šťastnější pro slovenské sousedy. Se dvěma vstřelenými góly Slováci vyhráli nad Polskem 2:1.
Slováci vstřelili gól v 18. minutě zápasu, kdy Róbert Mak převzal míč u levé postranní čáry a zamířil do šestnáctky. S přispěním Glika sice trefil bližší tyč, avšak od ní se míč odrazil do zad polského gólmana Szczęsného a následně za brankovou čáru.
Ve 46. minutě skóroval polský tým, kdy gól vstřelil Linetty. Slováci se však nevzdali a v 69. minutě přišla opět radost na slovenské straně. Škriniar dal gól a skóre se tak zvýšilo na 2:1 pro Slovensko.
Jen těžko si lze představit, jak bujaré oslavy musely následovat po tomto vítězství.
Slovensko obsadilo 1. místo ve skupině E. Další v tabulce jsou Španělsko a Švédsko, jejichž zápas skončil remízou (0:0). V dalším zápase nastoupí Slováci proti Švédům, utkání proběhne 18. června.
Také čeští fanoušci mají důvod k radosti. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého si ve svém prvním zápase v základní skupině D změřili své síly s domácím Skotskem. A podle sportovních expertů šlo o klíčový zápas vzhledem k postupu ze skupiny D. Jednoznačným hrdinou zápasu je Patrik Schick. Podařilo se mu totiž vstřelit oba góly a český tým vyhrál nad Skotskem 2:0.
Zápas Rusko - Slovensko na Euro 2016 - Sputnik Česká republika, 1920, 14.06.2021
Slovensko
Slovensko slaví. Na fotbalovém mistrovství Evropy si poradilo s Polskem a vyhrálo 2:1
V dalším utkání si reprezentanti v pátek změří síly v Glasgow s Chorvatskem, o čtyři dny později nastoupí ve Wembley proti Anglii.

EURO 2020

Mistrovství Evropy ve fotbale 2020 odstartovalo v pátek v Římě zahajovacím utkáním mezi domácí Itálií a Tureckem, Italové zvítězili 3:0. V sobotu byly na programu tři zápasy. Odpolední zápas Wales-Švýcarsko (1:1), podvečerní Dánsko-Finsko (0:1) a den skončil zápasem Belgie a Ruska (3:0). V neděli hrála Anglie proti Chorvatsku (1:0), Rakousko-Severní Makedonie (3:1), Nizozemsko-Ukrajina (3:2)