Svět
Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

EURO 2020: Čeští fotbalisté remizovali s Chorvaty 1:1

© REUTERS / PETR DAVID JOSEKZápas skupiny D mezi Českem a Chorvatskem
Zápas skupiny D mezi Českem a Chorvatskem - Sputnik Česká republika, 1920, 18.06.2021
Se skórem 1:1 se svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého výrazně přiblížili k postupu do osmifinále EURO 2020.
O gól české reprezentace se v prvním poločase postaral Patrik Schick z penalty. Fotbalista má na mistrovství Evropy na kontě již tři góly.
Ve druhém poločase za chorvatský tým branku střelil Ivan Perišić, když před ním podklouzl Vladimír Coufal.
Díky předešlé výhře nad Skoty 2:0 má český tým čtyři body a vede tak o bod před Anglií. Chorvaté získali jeden bod a jsou třetí.
K postupu do osmifinále by českému národnímu týmu už získané body mohly stačit, neboť kromě prvních dvou celků z každé skupiny postupuje i nejlepší čtveřice z třetích míst. Česká reprezentace ještě odehraje zápas v Londýně proti Anglii.
Dříve v pátek Slováci prohráli se Švédskem 0:1 na petrohradském stadionu Zenit Arena. Účinkování v základní skupině uzavřou slovenští fotbalisté ve středu 23. června, kdy se v šest hodin večer postaví na stadionu v Seville proti domácím Španělům. Slováci mají ve skupině E na kontě stále tři body, které získali za vítězství nad Polskem 2:1. Po výhře nad Slováky mají Švédové nyní čtyři body. Dříve se Španělskem uhráli bezbrankovou remízu.
Ve 21:00 se ještě můžete těšit na ostrovní derby mezi Anglií a Skotskem.