Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Svět
Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

Portugalský národní tým si vysloužil nevídaný anti-rekord. Ronaldo se stal rekordmanem EURO 2020

© Sputnik / Максим Богодвид / Přejít do fotobankyCristiano Ronaldo při zápase Konfederačního poháru 2017
Cristiano Ronaldo při zápase Konfederačního poháru 2017 - Sputnik Česká republika, 1920, 20.06.2021
Německá reprezentace porazila Portugalsko ve druhém kole skupinové fáze fotbalového mistrovství Evropy. Utkání, které se konalo v sobotu v Mnichově, skončilo vítězstvím týmu Joachima Löwa se skóre 4:2. Tento zápas byl tak zároveň nejproduktivnější v aktuálním výběru EURO 2020.
Skóre otevřel v 15. minutě Cristiano Ronaldo, pro kterého to byl tak 19. gól v historii mistrovství Evropy. Podle tohoto ukazatele se šestatřicetiletý Portugalec vyrovnal Němci Miroslavu Klosemu.
Ve 35. minutě si vlastní gól vstřelil Rúben Dias a o čtyři minuty později si gól do vlastní branky připsal i Raphael Guerreiro. Právě tyto góly se staly čtvrtým a pátým na turnaji, což umožnilo stanovit nový rekord v počtu vlastních gólů na jednom mistrovství Evropy.
Na začátku druhého poločasu Němci zvýšili svůj náskok, a to za pomoci Kaia Havertze. Ve svých 22 letech se stal nejmladším autorem gólu německého týmu v historii mistrovství Evropy.
Hráči slovenského národního týmu během tréninku v Petrohradě - Sputnik Česká republika, 1920, 17.06.2021
Svět
Ve slovenském národním týmu byly objeveny před zápasem Eura dva případy nákazy koronavirem
O devět minut později Robin Gosens vstřelil ještě jeden gól. V 67. minutě snížil náskok Diogo Jota, to bylo však poslední, co stihl v zápase portugalský tým udělat.
Německá reprezentace tak v zápase získala tři body. Stejné skóre mají i Portugalci. Francouzský tým vede ve skupině F se 4 body, Maďarsko uzavírá skupinu s jedním bodem.
V rozhodujícím kole se německá reprezentace v Mnichově utká s Maďary, Portugalsko v Budapešti bude bojovat s Francouzi. Zápasy se budou konat 23. června a začnou ve stejnou dobu.

Ronaldův další rekord

Útočník Juventusu a portugalské reprezentace Cristiano Ronaldo v zápase vytvořil další rekord.
Šestatřicetiletý hráč se stal prvním hráčem v historii EURA, který na třech různých turnajích vstřelil více než tři góly. V letech 2012, 2016 a 2021 třikrát vstřelil góly na mistrovství Evropy.
Zápas skupiny D mezi Českem a Chorvatskem - Sputnik Česká republika, 1920, 18.06.2021
Svět
EURO 2020: Čeští fotbalisté remizovali s Chorvaty 1:1
V minulé sezóně Serie A se Cristiano Ronaldo dostal na hřiště 33krát, vstřelil 29 gólů a připsal si tři asistence. V sezoně 2020/2021 odehrál šest ligových zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly a připsal si dvě asistence.
Ronaldo se také nedávno stal prvním člověkem, který na Instagramu získal 300 milionů sledujících. Dříve žádný uživatel sociální sítě neměl takové ukazatele.