Svět
Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

Ministři zahraničí Velké Británie a Německa se vsadili o bednu piva, čí tým vyhraje v osmifinále

Pivo - Sputnik Česká republika, 1920, 29.06.2021
Britský ministr zahraničí Dominic Raab a jeho německý protějšek Heiko Maas se v úterý vsadili o to, který tým vyhraje na vyřazovací části mistrovství Evropy ve fotbale na stadionu Wembley v Londýně. Šéf britské diplomacie na své stránce na Twitteru přijal Maasovu nabídku, že mu dá bednu piva.
„Co takhle malá sázka, Dominicu Raabe? Bedna piva pro vítěze zápasu Anglie-Německo,“ napsal na Twitteru německý ministr zahraničí, který se s Raabem setkal v úterý v italské Matere, kde zasedají ministři zahraničí zemí G20.
Během setkání si ministři vyměnili fotbalové dresy svých zemí a zdůraznili, že Británie a Německo vedou plodný dialog o posílení spolupráce navzdory tomu, že spolu na fotbalovém hřišti soupeří.
„Dáváme na stůl bednu piva od Big Smoke Brew. Do toho, Anglie!“ odpověděl na Maasův tweet Raab.
Utkání mezi Anglií a Německem ve Wembley začalo v 17:00 místního času. Do konce prvního poločasu se ani jednomu z týmů nepodařilo vstřelit branku. Teprve až v 75. minutě vstřelil branku anglický tým, kdy skóroval Raheem Sterling. Druhý gól zápasu padl v 86. minutě, kdy zvýšil anglický tým svůj gólový náskok, jelikož míč do branky poslal Harry Kane.
Co se týče úvodní sestavy, pak Anglie nastoupila ve složení: Pickford – Walker, Maguire, Stones – Trippier, Phillips, Rice, Shaw – Saka, Kane (C), Sterling. Náhradníci: Ramsdale, Johnstone – Grealish, J. Henderson, Rashford, Mings, Coady, Sancho, Mount, Foden, R. James, Bellingham.
Německý tým nastoupil v sestavě: Neuer (C) – Ginter, Hummels, Rüdiger – Kimmich, Goretzka, Kroos, Gosens – Havertz, T. Müller – Werner. Náhradníci: Leno, Trapp – Halstenberg, Volland, Gnabry, Musiala, Süle, Neuhaus, Sané, Gündoğan, Can, Koch.
 letadlo - Sputnik Česká republika, 1920, 29.06.2021
Česko
Láska k fotbalu nezná mezí: Jeden z fanoušků je ochoten zařídit pro české příznivce letadlo do Baku

Euro 2020

Dnešní den byl posledním dnem, kdy se na ME hrají osmifinálové zápasy. V 21:00 nás ještě čeká zápas mezi Švédskem a Ukrajinou, přičemž právě vítěz tohoto zápasu se potká na čtvrtfinále s dnešním prvním vítězem - Anglií.
Co se dalších zápasů osmifinále týče, pak připomeňme, že do čtvrtfinále postoupily týmy Španělska, Švýcarska, Belgie, Itálie, Česka, Dánska, Anglie.
Český tým bude hrát 3. července v sobotu s Dánskem v ázerbájdžánském Baku.