Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Svět
Aktuální novinky a události ze zahraničí

Plíšková prohrála. Bartyová poprvé za svou kariéru vyhrála tenisový turnaj ve Wimbledonu

© REUTERS / Tony O'BrienKarolína Plíšková na Wimbledonu
Karolína Plíšková na Wimbledonu - Sputnik Česká republika, 1920, 10.07.2021
Česká tenistka Karolína Plíšková prohrála ve finále Wimbledonu. Vítězkou grandslamového turnaje se stala australská tenistka a špička světového žebříčku Ashleigh Bartyová, která zdolala Češku ve třech setech. Pro Plíškovou to bylo druhé neúspěšné finále grandslamů, zatímco Bartyová dokázala vyhrát oba své finálové zápasy na těchto turnajích.
Další pokus Karolíny Plíškové ovládnout grandslamový turnaj skončil nezdarem. V dnešním finálovém zápase jednoho z nejprestižnějších tenisových turnajů podlehla Češka australské sportovkyni Ashleigh Bartyové ve třech setech 3:6, 7:6 (7:4) a 3:6.
Hned na začátku zápasu Bartyová dokázala získat drtivý náskok 0:4, Plíšková měla totiž značné problémy při podání, což jí stálo první set. Ve druhém setu australská tenistka poněkud ztratila svou jistotu, na konci setu obě tenistky přišly o svůj servis a dostaly se tak do tie-breaku, kde větší štěstí měla Plíšková. Ve třetím setu Češka udělala řadu dvojchyb, kvůli čemuž přišla o servis, na konci setu však měla možnost to napravit, když měla brejkbol, ale svou šanci promarnila.
Připomeňme, že Karolína Plíšková prohrála své druhé finále grandslamového turnaje. Před pěti lety českou tenistku ve finále US Open zastavila Němka Angelique Kerberová, přičemž tehdy Plíšková také prohrála ve třech setech. Tenistka Ashleigh Bartyová porazila již druhou Češku ve finále grandslamu, neboť před dvěma lety ve finále na Roland Garros zvítězila nad Markétou Vondroušovou.

Vítězství Krejčíkové na Roland Garros

Na předchozím grandslamovém turnaji Češka Barbora Krejčíková ve finále porazila ruskou tenistku Anastasii Pavljučenkovovou a získala svůj první titul ve dvouhře na turnajích tohoto druhu.
První dva sety byly zcela odlišné. V prvním setu se dařilo Krejčíkové, ta soupeřce povolila uhrát jedinou hru. První set tak patřil Krejčíkové 6:1. Ve druhém setu se situace otočila, Krejčíková uhrála pouze dvě hry. Ruska získala druhý set 6:2. Ve třetím setu diváky čekalo drama, obě hráčky se přetahovaly o každé podání a každý míček. Šťastnější nakonec byla Barbora Krejčíková, která ve třetím setu vyhrála 6:4.
Poslední českou grandslamovou vítězkou ve dvouhře byla Petra Kvitová z Wimbledonu 2014. Od té doby se do finále dostaly Lucie Šafářová, Markéta Vondroušová, Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Všechny finálové zápasy skončily neúspěšně.