Světové zprávy: aktuální novinky a události ze zahraničí

Ruský tenista vysvětlil, proč se svlékl v prvním zápase olympiády

© Sputnik / Vladimir Pesnya / Přejít do fotobankyRuský tenista Daniil Medveděv na olympijských hrách v Tokiu
Ruský tenista Daniil Medveděv na olympijských hrách v Tokiu  - Sputnik Česká republika, 1920, 24.07.2021
Světová dvojka Daniil Medveděv se na olympijských hrách v Tokiu dostal do dalšího kola, když v úvodním zápase porazil Kazacha Alexandra Bublika se skóre 6:4, 7:6 (10:8). Ruský atlet našel nový recept na úspěch - nasadil si čepici a sundal tenisky.
Daniil začal zápas dobře, okamžitě získal brejk a pak jasně udržel své podání, nedovolil soupeři dostat se ani k brejkbolům. A za 35 minut Medveděv vyhrál první set - 6:4. Ale na začátku dalšího setu udělal Rus chyby. Bublik toho využil a vedl se skoré 3:0. V přechodové fázi se Daniil dokázal odhodlat k dalšímu boji a srovnal stav na 3: 3. Zápas dospěl do tiebreaku, v němž Medveděv od třetího mečbolu zvítězil 6:4, 7:6 (10:8).
Medveděv později řekl, že se svlékl během zápasu prvního kola olympiády proti kazašskému Alexandru Bublikovi, aby se ochladil.
„Schválně jsem se svlékl, abych se cítil svěží, teplota je stále víceméně stejná, v Austrálii může být i +40. Problémem je vlhkost a spalující slunce. To, že jsem se osvěžil, mě povzbudilo do druhého setu,“ řekl Medveděv novinářům.
Ve velkém vedru musel Daniil dokonce hrát s čepicí, což dělá jen zřídka. Mezi zápasy si Rus neustále přikládal na hlavu a krk sáček s ledem, chladil se speciální vzduchovou trubicí podobnou hadici od vysavače, dokonce si svlékl tričko a tenisky, aby se jeho tělo trochu ochladilo.
„Byl to skvělý zápas, rozhodl jeden brejk v prvním setu, ve druhém měl každý příležitosti. V těchto podmínkách bylo těžké hrát, ale proto jsme udělali chyby. Celkově se na to dalo dívat, ale nemyslím si, že to byla zábava hrát,“ podělil se Rus.
Daniil se s Alexandrem utkal již dvakrát a v obou případech Rus vyhrál - v Petrohradu 2016 a na Roland Garros 2021.
Люди на мероприятии torch kiss в Токио  - Sputnik Česká republika, 1920, 22.07.2021
Foto
Olympijské hry v Tokiu: pohled zvenčí
Medveděv označil svého soupeře v prvním kole za „dobrého přítele“, přestože se na kurtu choval zvláštně. „Se Sašou jsme dobří přátelé, nijak si neubližujeme a neštveme se. Je to těžký soupeř, ale výhodou je, že pokud se přes něj dostanete, bude to od této chvíle snazší. Je to lepší než, když by váš první soupeř byl slabý a nedostali byste se do hry,“ uzavřel.
V dalším kole se Medveděv utká se Sumitem Nagalem z Indie, který porazil Denise Istomina z Uzbekistánu.