V hlavním městě Japonska, kde probíhají Letní olympijské hry 2020, bylo odhaleno nové denní maximum nakažených covidem-19. Noviny Mainichi Shimbun uvádí, že počet nakažených za den dosáhl tří tisíc. Televizní stanice NHK mezitím na Twitteru informuje o 2 848 nových případech. Poslední rekord byl zaznamenán 7. ledna, kdy přibylo 2 520 nakažených.
Podle Kyodo News také bylo odhaleno sedm případů koronaviru mezi lidmi, kteří jsou spojení s olympijskými hrami. Podle organizátorů jsou mezi nimi dva sportovci, jedním z nich je nizozemský tenista. Oba nakažení žili v olympijské vesnici, ostatní jsou oficiální osoby, jednou z nich je člen organizačního výboru olympiády.
Od začátku tohoto měsíce bylo odhaleno 155 nakažených, uvádí organizátoři olympijských her.
Šermíř Alexander Choupenitch v Tokiu získal bronz - Sputnik Česká republika, 1920, 26.07.2021
Další medaile! Šermíř Choupenitch ve fleretu získal bronz
Včera z Japonska přišly zprávy, že na hrách v Tokiu podíl pozitivních testů činí 0,02 procent. Podle ředitele tiskového oddělení Mezinárodního olympijského výboru Marka Adamse je téměř 100 procent organizačního výboru olympiády očkováno, mezi sportovci je počet očkovaných nižší.
24. července bylo na Olympijských hrách v Tokiu odhaleno dalších 17 případů covidu-19.

České medaile v Tokiu

Český kanoista Lukáš Rohan na Olympijských hrách v Tokiu vybojoval první medaili České republiky. V Japonsku vybojoval stříbrnou medaili. Závod vyhrál Slovinec Benjamin Savšek.
Dvacetišestiletý Lukáš Rohan závodí v kategorii C1. V Tokiu zajel skvělou finálovou jízdu, a i přes jeden šťouch a dvousekundovou penalizaci vybojoval stříbrnou medaili. Navazuje tak na svého otce Jiřího, který na olympijských hrách získal dokonce dvě stříbrné medaile.
Lukáš Rohan v Tokiu, kde získal stříbrnou olympijskou medaili - Sputnik Česká republika, 1920, 26.07.2021
Česko
První medaile v Tokiu! Kanoista Rohan vybojoval stříbro
Pondělní medailové žně Čechů na Olympijských hrách v Tokiu pokračovaly. Druhou českou medaili včera vybojoval šermíř Alexander Choupenitch, který ve fleretu získal bronz, když porazil domácího Takahira Šikina. V šermu jde o první medaili po 113 letech.
V semifinále Choupenitch nestačil na Cheunga Ka Longu z Hongkongu. A místo finále Alexander nastoupil v souboji o třetí místo, ve kterém si bleskově poradil s domácím Šikinou 15:8.