Zprávy ze Slovenska: čerstvé slovenské novinky a události

Golfista Sabbatini se postaral o olympijskou senzaci. Získal stříbrnou medaili

CC0 / Pixabay / Golfové hřiště
Golfové hřiště - Sputnik Česká republika, 1920, 01.08.2021
Slovenský golfista Rory Sabbatini získal na olympiádě v Tokiu stříbro. V závěrečném čtvrtém kole na olympijském turnaji předvedl svůj nejlepší výkon, celkově zaznamenal 17 ran pod par.
Sabbatini v 4. kole turnaje vytvořil olympijský rekord hřiště, když dosáhl skóre 10 pod par. Zlato vybojoval Američan Xander Schauffele, o bronz dodatečně bojovalo sedm hráčů v rozstřelu.
Pro slovenskou výpravu vybojoval třetí medaili, druhou stříbrnou. Olympijskou šampionkou se ve čtvrtek stala střelkyně Zuzana Rehák Štefečeková v trapu, stříbro získal v pátek vodní slalomář Jakub Grigar v K1.
„Těžko se tomu věří. Ráno jsme si říkali, že je třeba jít do toho bez tlaku, ať se Rory jde zabavit. Ani v nejdivočejších snech se nám nesnilo, že by to mohlo dopadnout takto. Golf je však nevyzpytatelný. Vyjde vám jedno kolo a jste v boji o medaili. V sobotu hrál podle mě Rory lépe než v pátek, ale měl velkou smůlu. Řekli jsme si, že půjdeme do toho s chladnou hlavou a zkusíme alespoň první desítku. Pro nás je to obrovský úspěch a zadostiučinění. Věříme, že jsme přinesli Slovensku radost,“ neskrývá své emoce prezident Slovenské golfové asociace Rastislav Antala.
Slovenští politici se raduji z vítězství Sabbatiniho, a to včetně hlavy státu Zuzany Čaputové a ministra obrany Jaroslava Nadě. Emotivně se vyslovil i předseda SNS Andrej Danko.
„Úžasný výkon na OH v Tokiu. Máme olympijskou medaili. Sice Sabbatini není rodákem, podařilo se mu pro Slovensko získat medaili. Žije tady, miluje Slovenku, klobouk dolů. Upřímně děkujeme,“ napsal.
Zmiňme, že dnešní hrdina se narodil v Jižní Africe.
Včera jsme informovali o tom, že česká tenistka Markéta Vondroušová si z Tokia odnáší stříbrnou medaili. Ve finále ženské dvouhry ji zdolala ve třech setech Švýcarka Belinda Benčičová 2:1 na sety.
Ve finále ženské dvouhry podlehla Belindě Benčičové ze Švýcarska 5:7, 6:2, 3:6. Pro českou výpravu tak Vondroušová získala sedmou medaili.
Osmou pro Česko získaly tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, které se utkaly ve finále čtyřhry proti dvojici ze Švýcarska Belindě Bencicové a Viktorii Golubicové. To, že Česko získá na Olympijských hrách medaili, bylo jasné, šlo jen o to, zda získají zlato, nebo stříbro. Nakonec však vybojovaly zlato.