Česko
Nejnovější zprávy a události z domova

Poprvé od roku 1977. Kanoista Chaloupka se stal v Bratislavě mistrem světa

Václav Chaloupka. - Sputnik Česká republika, 1920, 26.09.2021
Média píší o tom, že vodní slalomář Václav Chaloupka získal jako první český kanoista od roku 1977 titul mistra světa v Bratislavě.
Kanoistka Gabriela Satková vybojovala při své premiéře ve finále seniorského mistrovství bronz. Stříbrný olympijský medailista z Tokia Lukáš Rohan přidal dnešním úspěchům sedmé místo.
Chaloupka obdržel vytoužený titul v Bratislavě díky čisté finálové jízdě i mezi seniory a navázal na titul Petra Sodomky.
Uvádí se, že čeští kanoisté zvládli finále, v němž závodníci hodně chybovali, jako jediní bez trestného dotyku branky. Bronzový medailista z loňského mistrovství Evropy porazil domácího favorita Alexandera Slafkovského porazil o 15 setin sekundy a tím pádem zajistil první medaili českého kanoisty na MS od roku 2006, kdy získal bronz Stanislav Ježek v Praze.
„Dámská jízda“ také nezůstala bez výsledků. Devatenáctiletá Gabriela Satková, která jela v Bratislavě o medaile jako jediná z českých reprezentantek, předvedla čistou jízdu a dostala se na třetí místo.
První místo vybojovala německá závodnice Elena Apelová, která potvrdila svou výbornou formu. Stříbro vyhrála Britka Mallory Franklinová.
Jakub Jankto před začátkem zápasu proti Walesu - Sputnik Česká republika, 1920, 31.03.2021
Česko
„Sport a politika se nemají míchat!“ Ondráček podpořil českou fotbalovou reprezentaci, která ve Walesu nepoklekla
Poznamenává se, že v semifinále na šampionátu v Bratislavě neuspěly čerstvá vítězka Světového poháru Tereza Fišerová i všestranná Martina Satková, starší sestra Gabriely, která na MS kombinuje slalom a sjezd.
Pokud jde o muže, do finále se nedostal Vojtěch Heger, který doplatil na padesátisekundovou penalizaci na dvacáté brance.
Sledujte náš kanál na chatovací aplikaci Telegram, která je jednou z nejbezpečnějších. Budeme vám tam přinášet aktuální zprávy a zajímavá videa.