Муниципальные служащие Нью-Йорка во время протеста против обязательной вакцинации - Sputnik Česká republika, 1920
Aktuální novinky a události ze zahraničí

Ovečkin tvrdým zákrokem poslal Američana do knokautu. Video

© AFP 2021 / Rob Carr/Getty ImagesConnor Murphy leží po srážce s Alexandrem Ovečkinem na ledě
Connor Murphy leží po srážce s Alexandrem Ovečkinem na ledě - Sputnik Česká republika, 1920, 03.12.2021
Washington Capitals hostily Chicago Black Hawks v utkání pravidelného mistrovství NHL. V průběhu utkání kapitán Washington Capitals Alexandr Ovečkin vyřadil ze hry Conora Murphyho, porazit Black Hawks s pěti obránci Caps ale nedokázali.
Ve hře s „černými jestřáby“ mohli Caps a Ovečkin počítat s body: Black Hawks jsou přece jedněmi z outsiderů Západní konference, a Marc-André Fleury dostává nejvíce gólů od Ovi v NHL.
Avšak žádná procházka to pro Capitals nebyla. Poprvé vstřelili Fleurymu gól teprve na začátku druhé třetiny úsilím Nicka Dauda, v tomto okamžiku už ale Washington prohrával. Brzy na to „jestřábi“ už zase vedli, a teprve na konci druhé třetiny se konečně dokázaly hvězdy Capitals vyznamenat: Ovečkin vyhodil, zasáhl brusli obránce, a Kuzněcov poslal puk do branky.
Byl to 38. bod pro Ovečkina v této sezóně – i nadále zápasí s MacDavidem a Dreiseitlem o Art Ross Trophy. A na samém začátku druhé třetiny utkání s Chicagem znovu ukázal Alexandr své silové možnosti – mohutným zákrokem položil na led obránce Black Hawks Connory Murphyho. Ten ztratil dokonce prostorovou orientaci, jakoby ho přejel buldozer!
S ruským hokejistou si to chtěl dokonce vyřídit Jake MacCabe, omezilo se to ale jen na obyčejnou mačkanici. Ze strany Alexandra to přece nebyla špinavá hra (neudeřil do hlavy), a vinu na tom má částečně i sám Murphy, který se nedokázal na útok připravit. Pro amerického obránce hra tím bohužel skončila – Connor odešel do šatny, a „jestřábi“ zůstali s pěti obránci.
To ale nijak neovlivnilo bojovnou náladu Black Hawks. Dokonce po třetím gólu od Washingtonu na samém začátku třetí třetiny Chicago nepovolil, hrál dál velmi jistě a dokázal vyrovnat – brankáře Vanečka „prostřelil“ Seth Jones.
Za skóre 3:3 byla hra prodloužena (v prodloužení Washington konečně neprohrál), a pak i trestné střílení. V něm ale nedokázali Capitals porazit Fleuryho – neúspěšnými byly pokusy Kuzněcova, Spronga i Ovečkina. Ano, Alexandr chtěl zachránit svůj tým posledním nájezdem (za Chicago už skóroval Cane), nebyl to však jeho den. A nebyl to ani den Washingtonu, který na domácím hřišti nečekaně prohrál s jedním z nejslabších mužstev této sezóny.