Registrace byla úspěšná!
Klikněte na odkaz v e-mailu zaslaném na adresu
Мужчина работает с планшетом на компьютере - Sputnik Česká republika, 1920
Názory
Komentáře k událostem, rozhovory s osobnostmi

Vládno-koaličná elégia smeruje k totálnej porážke vo voľbách. Slováci si to však ešte vyžerú. Názor

© AP Photo / Olivier MatthysSlovenský vicepremiér Igor Matovič
Slovenský vicepremiér Igor Matovič  - Sputnik Česká republika, 1920, 20.12.2021
Sledujte nás na
V tomto prípade naozaj platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Na tomto príklade je vidieť, že si spomínaná trojica naozaj nedovidí ani na úvod koreňa nosa, nie to ešte na jeho konček. Rovnaké je aj jeden a pol ročné vládnutie celého koaličného štvorlístka. Je kostrbaté, nekoordinované, chaotické, nepredvídateľné…
Neodborné riadenie štátu sa po politických výmenách štátnych odborníkov - špecialistov prejavuje skoro v každom jednom sektore. Vďaka absolútnej demokracii a bez odborného vedenia vnútri štruktúr sa jednotlivé kroky jednej časti bijú s činmi druhej skupiny, ktorej polená pod nohy neodbornosťou hodí ďalšia odnož. Niekde aj dve tri. A to všetko v jednej inštitúcii.
Veľmi dobrou zastrašovacou ukážkou bolo zadržanie dvoch záchranárov, ktorí s kolegami ďakovali parlamentu za to, že si ich požiadavky poslanci nevšímali. Policajti napriek dodržiavaniu všetkých pandemických predpisov vyžadovali pokuty a začali nezmyselné trestné stíhania. Ešte dobre, že máme správneho človeka na mieste generálneho prokurátora, ktorý túto chorú policajnú iniciatívu, odvolávajúc sa na zákony, zatrhol. No vysvetľujúce slová policajného torpéda - prezidenta Hamrana boli ďalším vyhrážaním sa budúcim protestujúcim, ktorí sa mali zúčastniť na vopred ohlásenom protivládnom autoproteste SMER-u.
Možno, že Hamranove bububu zabralo a neprišlo toľko protestujúcich vodičov s autami, ale aj tak ich bolo dosť a ich protestujúce trutútú bolo dobre počuť nielen v budove vlády. Bola to naozaj neuveriteľná Hamranova fraška s podporou ministra Mikulca zakročiť bez uváženia verejne proti tým, ktorí im pomáhajú zvládať tragické situácie a s ktorými deň, čo deň spolupracujú. A to s jediným argumentom zaklapkovaného policajného bossa : „Zákon platí rovnako pre všetkých!“ Aká úbohosť sa prejavila v tomto prípade držať sa litery zákona bez použitia rozumu a zváženia si následkov. Žiaľ, zákony sú jasne dané, ale sú slepé ku špecifikám. Vtedy sú jednoznačne protiaktívne a ak sa vynucujú, bez použitia mozgu, tak sú vlastne deštruktívne, ako na to poukázala aj filmová komédia Čierni baróni. A to sa stalo aj v prípade zadržaných záchranárov!
Robert Fico - Sputnik Česká republika, 1920, 17.12.2021
Slovensko
Teatrální zadržení, styděli se i policisté. Slovenská opozice reaguje na skandální incident s Ficem
Povesť vládnej koalície a najmä OĽaNO klesla až k úplnému dnu. No to, čo predchádzalo protivládnemu autoprotestu sa stávalo v časoch pred 32 rokmi. Slovenská polícia sa predstavila ako kopírka ŠTB spred nežnej revolúcie. Ale tá to robila aspoň tajne, keď pred avizovanými protestami a podpisovými akciami prišla zadržať, tých čo podpísali Chartu 77, aby sa na demonštráciách nemohli zúčastniť. Ako kedysi vzali chartistov Havla, Hegerovú, Uhla, Tatarku a spol., tak teraz zobrali šéfa opozičnej strany Fica s jedným rozdielom a to bolo nezákonné verejné zadržanie poslanca a obvinenie z podnecovania (Z akého? To nevieme.) pred zrakmi všetkých občanov Slovenska!
V tejto situácii sa opäť predviedol víťaz volieb krajiny, dnes najmä vďaka nemu nazývanej Zlovenskom. Frustrovaný a upadajúci Matovič si zase zareval, aby si namiesto troch rokov odsedel Fico 30 rokov vo väzení, aby odtiaľ vyšiel ako starec! No, to sa náš trnavský element s vyjadrovaním kráľov trnavských krčiem musí neuveriteľne báť šéfa SMER-u. Neviem, či mu stačia vymieňať plienkové boxerky. Ak by bol Matovič klasický mafián, Fico by už určite dávno voňal fialky odspodu. Je neuveriteľné, koľko zla a bleskov dokáže dostať zo seba toto psychopubertálne indivíduum sediace v kresle ministra financií a zároveň generálny tajomník diktujúcej „demokratickej“ vládnej koalície. Jeho duševný stav a najmä nie celkom dokonale pracujúca mozgovňa musia byť naozaj hlboko napadnuté „supercovidom“, alebo inou neidentifikovateľnou pliagou. Možno je to už aj omicron.
Dokedy bude tento exot v slovenskej politike a jeho zbožňovatelia nielen z OĽaNO, ale aj zo SaS ako Vetrák, Šipoš, Krúpa, Dostál, Baránik, Pročko, Tabaková a ďalší šíriť zlo a síru medzi občanov? Dokedy ich bude zaťažovať svojimi vulgárnosťami, zlosťami a „geniálnymi“ myšlienkami a krokmi pripomínajúc vykľučkované stopy prepitých krčmárskych elementov s hodnotou vyše troch promile? Lebo dvojnásobná verejná bezpečnostná extráda policajtov, konajúcich na základe chorého rozkazu pri protestoch, nám evokuje rozhodnutia psychiatrického rázu. A imidž polície nevylepšilo ani zadržanie morálneho inkvizítora - šéfa periodika Týždňa Hríba, ktorý už po druhý raz porušil so svojou krčmou v Bratislave pandemické pravidlá. Nuž, ale čo sme si predsa navarili, musíme si aj popapať. Takže „dobrú“ chuť Slováci. Ale otázka znie, dokedy budeme mať v ústach takú pachuť z našej ohromujúcej voľby? Skončí sa už konečne elégia dnešnej vládno-koaličnej verchušky?
Robert Fico - Sputnik Česká republika, 1920, 18.12.2021
Slovensko
Matovič se vzteká: Fico má sedět 30 let. Je z něj hrdina, reaguje Blaha a varuje před terorem
Sledujte náš kanál na jedné z nejbezpečnějších chatovacích aplikací Telegram, na kterém vám budeme přinášet aktuální zprávy a zajímavá videa.
Zprávy
0
Nejdříve novéNejdříve staré
loader
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала