Муниципальные служащие Нью-Йорка во время протеста против обязательной вакцинации - Sputnik Česká republika, 1920
Svět
Aktuální novinky a události ze zahraničí

Ovečkin překonal další rekord NHL a nechal Kanaďana vzadu. Velký okamžik, vzkazuje hokejista

Alexander Ovečkin - Sputnik Česká republika, 1920, 01.01.2022
Kapitán Washingtonu Capitals Alexandr Ovečkin dvěma brankami přivedl svůj tým k vítězství v utkání proti Detroitu. Kromě samotné výhry bylo dalším důvodem k oslavě překonání rekordu kanadského hokejisty Davea Andreychuka, který dosud měl prvenství v počtu přesilovkových branek v historii NHL.
Začátek nového roku se týmu ruského hokejisty Alexandra Ovečkina jednoznačně povedl. V zápase proti Detroitu Red Wings hokejisté z Washingtonu inkasovali hned na začátku druhé třetiny, Caps ale dokázali vyrovnat ještě do konce prostřední části zápasu, branku trefil Jevgenij Kuzněcov. Hra pokračovala s vyrovnaným skóre až do konce posledních minut zápasu, když kapitán Washingtonu Alexandr Ovečkin v početní převaze dal svou 753. branku v Národní hokejové lize, po pár minutách ruský hokejista trefil již prázdnou branku Detroitu a zajistil svému týmu vítězství 1:3.
Ovečkin má nyní 754 branek v NHL, od českého hokejisty Jaromíra Jágra, který je na 3. místě, ho totiž dělí jen 12 gólů. Během dnešního zápasu Alexandr Ovečkin přitom vytvořil svůj další rekord v kariéře, první branka ruského hokejisty do sítě Detroitu mu umožnila obsadit první místo v žebříčku hokejistů NHL, kteří dali nejvíce přesilovkových gólů. Ovečkin, který se dříve dělil o tento rekord s kanadským sportovcem Davem Andreychukem, teď má 275 gólů v přesilovkách.
Ve svém pozápasovém komentáři Ovečkin označil svou rekordní branku za velký okamžik a poznamenal, že musí jít dál.
„Je to velký okamžik pro mě, pro tým, pro fanoušky a také pro samotný zápas. Teď je to za námi a musíme pokračovat dál,” okomentoval svůj rekord ruský sportovec.