Муниципальные служащие Нью-Йорка во время протеста против обязательной вакцинации - Sputnik Česká republika, 1920
Aktuální novinky a události ze zahraničí

Washington Capitals ukázal, jak se Ovečkin naladil na zápas s Minnesotou

© AP Photo / John LocherAlexandr Ovečkin
Alexandr Ovečkin - Sputnik Česká republika, 1920, 09.01.2022
Washington Capitals zveřejnil video, jak se kapitán klubu, ruský útočník Alexandr Ovečkin naladil na zápas základní části National Hockey League (NHL) proti Minnesotě Wild.
36letý útočník shromáždil hráče v místnosti pod tribunou a začal hlasitě a pronikavě křičet.
V tomto zápase Rus udělal efektivní přihrávku. To však nezachránilo Washington před porážkou. Minnesota Wild porazila Washington Capitals 3:2 po rozstřelu.
V sestavě vítězů se o góly postarali Marcus Foligno (44. minuta) a Mats Zuccarello (59. minuta). Kevin Fiala zvítězil v trestném střílení. Mezi poraženými skórovali Connor McMichael (23. minuta) a Jevgenij Kuzněcov (26. minuta), kterým asistoval Alexandr Ovečkin.
V této sezóně má Kuzněcov nyní 34 (12 + 22) bodů, Ovečkin - 51 (24 + 27) bodů. Ovečkin je v žebříčku nejlepších střelců ligy třetí, vedou Connor McDavid a Leon Dreiseitl z Edmontonu Oilers s 53 body. Ruský forvard Minnesoty Kirill Kaprizov nedohrál zápas kvůli zranění.
V epizodě s prvním gólem Minnesoty se útočník Washingtonu Karl Hagelin trefil do vlastní branky. Stalo se tak poté, co tým odstranil brankáře za odložený trest. Puk byl nahrán Folignovi, který se ho dotkl jako poslední z hráčů Minnesoty.
Připomeňme, že Ovečkin je na čtvrtém místě žebříčku nejlepších odstřelovačů historie NHL, když v kariéře nastřílel 754 gólů. Na prvním místě je Wayne Gretzky, který dokázal ve své kariéře nastřílet 894 branek.