Nejnovější zprávy a události z domova

Čeští hokejisté v dramatickém zápase zvítězili nad Ruskem 6:5

© Sputnik / Alexey Filippov / Přejít do fotobankyČeská hokejová reprezentace
Česká hokejová reprezentace - Sputnik Česká republika, 1920, 12.02.2022
Česká hokejová reprezentace se ve svém třetím zápase ve skupinové fázi na olympijském turnaji utkala s ruskými hokejisty (ROV). Napínavé drama s velkým počtem gólů vyvrcholilo v prodloužení, kdy Libor Šulák přinesl Česku druhé vítězství na olympijském turnaji a třetí místo ve skupině.
První branku již v první třetině zápasu vstřelili Rusové, ale o několik minut později Tomáš Kundrátek v přesilovce vyrovnal skóre. Dále diváky čekala dlouhá přestřelka, celkem čeští hokejisté během základní hrací doby dokázali využít přesilovku třikrát, zatímco Rusové v přesilovce vstřelili jeden gól.
Hráči obou týmů darovali svým fanouškům spoustu emocí, ale i dost stresu, což pokračovalo i po ukončení třetí třetiny zápasu, který skončil se skóre 5:5. V prodloužení čeští hokejisté získali další možnost využít svou silnou stránku, když znovu měli o jednoho hráče navíc. Svou šanci Češi proměnili před koncem prodloužení, když Libor Šulák vstřelil šestý gól a zajistil svému týmu druhé vítězství v turnaji.
Ve druhém dnešním zápase skupiny B Dánsko porazilo Švýcary 5:3 a obsadilo tak druhé místo, Češi se umístili na třetím místě a jméno svého budoucího soupeře v osmifinále se dozvědí v neděli. Rusko si dvěma vítězstvími a sedmi body zajistilo první místo ve skupině a zároveň přímý postup do čtvrtfinále.
Sledujte náš kanál na jedné z nejbezpečnějších chatovacích aplikací Telegram, na kterém vám budeme přinášet aktuální zprávy a zajímavá videa.