Prezidentský palác v Bratislavě - Sputnik Česká republika, 1920
Slovensko
Čerstvé slovenské novinky a události

Slováci rozdrtili Německo a na Zimních olympijských hrách v Pekingu postupují do čtvrfinále

© AP Photo / Matt SlocumSlovenští hokejisté v zápase proti Lotyšsku na Zimních olympijských hrách v Pekingu
Slovenští hokejisté v zápase proti Lotyšsku na Zimních olympijských hrách v Pekingu - Sputnik Česká republika, 1920, 15.02.2022
Slovenští hokejisté jdou dál v olympijském turnaji. Do vyřazovacích bojů vstoupili proti Německu, proti kterému dominovali. Slovensko nakonec vyhrálo 4:0. Ve čtvrfinále nastoupí proti dosud neporaženým Spojeným státům.
Slovenští hokejisté se mezi nejlepší osmičku probojovali po dvanácti letech. O semifinále budou Slováci bojovat s USA, zápase je na programu ve středu v 5:10 SEČ.
Svěřenci trenéra Craiga Ramsayho měli celý zápas herní převahu. Do vedení šli Slováci ve 12. minutě, kdy se prosadil Libor Hudáček.
Ve druhé třetině už to bylo 3:0, když náskok zvýšili Peter Cehlárik a Michal Krištof. Němci si žádný velký tlak nevytvořili, na Patrika Rybára ve slovenské bráně recept nenašli.
Česká hokejová reprezentace - Sputnik Česká republika, 1920, 12.02.2022
Česko
Čeští hokejisté v dramatickém zápase zvítězili nad Ruskem 6:5
V samotném závěru do prázdné brány výsledek pečetil Marek Hrivík.
Slovensko si tak v Pekingu připsalo druhé vítězství. V základní skupině Slováci prohráli s Finskem (2:6) a Švédskem (1:4). Vítězství si připsali proti Lotyšsku (5:2).
Čeští hokejisté budou o čtvrfinále bojovat proti Švýcarsku od 9:40, zápas můžete sledovat na ČT.

První zlato Slovenska

Slovenská lyžařka Petra Vlhová 9. února ve druhém kole olympijského slalomu smazala ztrátu na soupeřky a vybojovala pro Slovensko první medaili na Zimního olympijských hrách. A hned zlatou.
Vlhové se první kolo příliš nevydařilo, zajela až osmý nejlepší čas se ztrátou 72 setin na první místo. První kolo nedokončila například americká superstar Mikaela Shiffrinová.
Petra Vlhová se zlatou medailí - Sputnik Česká republika, 1920, 09.02.2022
Slovensko
Slovensko má první olympijské zlato! Vlhová ovládla slalom
Ve druhém kole však Vlhové ukázala své umění a skočila až na nejvyšší stupínek a získala zlatou olympijskou medaili.
Pro Slovensko jde o první cenný kov v Pekingu.
Sledujte náš kanál na jedné z nejbezpečnějších chatovacích aplikací Telegram, na kterém vám budeme přinášet aktuální zprávy a zajímavá videa.