Prezidentský palác v Bratislavě - Sputnik Česká republika, 1920
Slovensko
Čerstvé slovenské novinky a události

Slovenské Nagano? Slováci po nájezdech zdolali USA a jsou v semifinále olympijského turnaje

© AP Photo / Matt SlocumSlovenštní hokejisté na Zimních olympijských hrách v Pekingu
Slovenštní hokejisté na Zimních olympijských hrách v Pekingu - Sputnik Česká republika, 1920, 16.02.2022
Slovenští hokejisté ve čtvrtfinále nastoupili proti dosud neporaženému týmu USA. Dobrý výkon Slováků na zámořské hokejisty v základní hrací době nestačil, Slovensko Američany porazilo až po nájezdech 3:2.
Slovensko bylo po celou dobu Spojeným státům vyrovnaným soupeřem. V první třetině skóre otevřel Slovák Slafkovský. Američanům se podařilo vyrovnat na konci úvodního dějství, prosadil se Abruzzese.
Dlouho se zdálo, že nakonec o výhře USA rozhodl ve druhé třetině Hentges. Slovenským hokejistům se však 44 sekund před koncem utkání při hře bez brankáře podařilo vyrovnat na 2:2. O postupujícím tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém si oba týmy vypracovaly několik dobrých příležitostí, ale žádná šance neskončila v brance.
O postupu Slovenska tak rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Cehlárik.
Na jméno pátečního soupeře si výběr trenéra Craiga Ramseyho musí ještě počkat. Semifinálové dvojice se vytvoří na základě pořadí postupujících týmů po skupinové fázi.

Český zmar

Čeští hokejisté včera v Pekingu ve vyřazovacích bojích nastoupili proti Švýcarsku. Ačkoli se Česko v první třetině dostalo do vedení, špatný výkon nakonec na Švýcarsko nestačil, Švýcaři tak po výhře 4:2 postupují do čtvrtfinále olympijského turnaje. Češi jedou domů.
Skupinové utkání Česka proti Švýcarsku. Ilustrační foto - Sputnik Česká republika, 1920, 15.02.2022