Prezidentský palác v Bratislavě - Sputnik Česká republika, 1920
Slovensko
Čerstvé slovenské novinky a události

Slováci po boji padli s Finskem. V sobotu je čeká zápas o bronz

© AP Photo / Matt SlocumSlovenští hokejisté v zápase proti Lotyšsku na Zimních olympijských hrách v Pekingu
Slovenští hokejisté v zápase proti Lotyšsku na Zimních olympijských hrách v Pekingu - Sputnik Česká republika, 1920, 18.02.2022
Slovenští hokejisté do semifinále olympijského turnaje nastoupili proti Finsku. Slovákům se však za celý zápas nepodařilo najít recept na finského brankáře Harri Sateriho. Finové jednu šanci využili v první třetině, na konci utkání přidali druhou branku a po výhře 2:0 postupují do nedělního finále.
Slovenští hokejisté v semifinále proti Finsku předvedli dobrý a bojovný výkon, finský brankář Harri Sateri však všechna nebezpečí před vlastní brankou vyřešil. Finové v první třetině jednu ze svých šancí zakončili, když se prosadil Manninen.
Druhá třetina po šancích na obou stranách skončila bez branek.
Slováci se celou třetí třetinu snažilo o vyrovnání, vypracovali si dobré střelecké šance, ale brankáře Sateriho se jim překonat nepodařilo. Slovenský trenér na konci utkání odvolal brankáře a Slováci to zkusili v šesti. Finsko tak druhou branku přidalo na konci zápasu do prázdné branky a vyhrálo 2:0.
V sobotním zápase o bronz se Slováci postaví poraženému z duelu Rusko-Švédsko, která je na programu dnes ve 14:10.
Finále je na programu v neděli.

Český zmar a konec

Čeští hokejisté v úterý v Pekingu ve vyřazovacích bojích nastoupili proti Švýcarsku. Ačkoli se Česko v první třetině dostalo do vedení, špatný výkon nakonec na Švýcarsko nestačil, Švýcaři tak po výhře 4:2 postoupili do čtvrtfinále olympijského turnaje. Češi již přiletěli do ČR.
Čeští hokejisté do utkání nevstoupili špatně, dokonce se v první třetině dostali do vedení, v 11. minutě od modré čáry nahodil Lukáš Klok a puk skončil v síti.
Následně však Švýcaři dostali možnost přesilové hry, kterou v 15. minutě využil Andres Ambhul. O pár vteřin později však bylo s českým týmem ještě hůř, Švýcarsko celé utkání otočilo. V 16. minutě vstřelil branku Killian Mottet.
Skupinové utkání Česka proti Švýcarsku. Ilustrační foto - Sputnik Česká republika, 1920, 15.02.2022
Česko
Čeští hokejisté končí. Po špatném výkonu prohráli se Švýcarskem
Ve druhé třetině si Švýcarsko svůj náskok hlídalo, Česko do velkého tlaku nepouštělo. Skóre se však přece jen měnilo, třetí branku Švýcarů ve 30. minutě zaznamenal Denis Malgin.
Ve stejném duchu pokračovala také třetí třetina. Čeští hráči se dostali do křeče, ačkoli se snažili, žádné velké šance si téměř nevypracovali. Naopak opět skórovalo Švýcarsko, na 4:1 v 55. minutě zvýšil Raphael Diaz.
Češi se s porážkou smířit nechtěli, ke konci třetí třetiny vybojovali přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít. V 56. minutě na 4:2 snížil kapitán Roman Červenka. Češi na závěr ještě zkusili hru bez brankáře. Porážce však nezabránili.
Sledujte náš kanál na jedné z nejbezpečnějších chatovacích aplikací Telegram, na kterém vám budeme přinášet aktuální zprávy a zajímavá videa.