Мужчина работает с планшетом на компьютере - Sputnik Česká republika, 1920
Názory
Komentáře k událostem, rozhovory s osobnostmi

Harabin k zastaveniu dodávok ruskej ropy: Ukrajina chce vytrestať Maďarsko a Orbána

© Štefan Harabin JUDr. Štefan Harabin
JUDr. Štefan Harabin  - Sputnik Česká republika, 1920, 10.08.2022
Ukrajina zastavila čerpanie ruskej ropy cez južnú vetvu ropovodu Družba. Rusko ešte minulý mesiac zaplatilo za augustový tranzit ropy cez ukrajinské územie, ale kyjevské úrady platby neprijali s odkazom na sankcie uvalené Západom. K celej situácii sa pre Sputnik vyjadril bývalý slovenský minister spravodlivosti a dlhoročný sudca Štefan Harabin.
Harabin: "Zastavenie dodávok ropy je výsledkom nezmyselných a nesporne i samovražedných protiruských sankcií EÚ, ktoré presadzovali a za nich hlasovali aj Heger s Čaputovou.
Zlomyseľne a z čisto politických dôvodov Ukrajina vrátila platby ruskému Transnefťu, ktoré odmietla prijať za prepravu ropy cez ukrajinské územie.
Na strane Ukrajiny ide jednoznačne o snahu vytrestať Maďarsko a Orbána za to, že odmietol dodávkami zbraní podporovať ukronacistický režim. Zjavne a vedome tým poškodzuje aj slovenskú ekonomiku.
Banderovská zločinecká klika v Kyjeve jasne ukázala: Ficovi, ktorý už 2. septembra 2014 dal reverzný plyn fašistom na Ukrajine, ale aj Hegerovi s Čaputovou, ktorí im za peniaze slovenských daňových poplatníkov dodávajú zbrane, že vo vzťahu k Ukrajine majú presadzovať len a len záujmy Slovákov, Slovenska a slovenskej ekonomiky a nie záujmy USA a Bruselu."
4. augusta ruská spoločnosť Transnefť informovala o tom, že ukrajinská strana zastavila čerpanie ruskej ropy cez južnú vetvu ropovodu Družba smerom na Maďarsko, Českú republiku a Slovensko. Vlani bolo cez Družbu cez Ukrajinu prepravených 12 miliónov ton ruskej ropy, z toho 3,4 milióna ton do Českej republiky, 5,2 milióna ton na Slovensko a 3,4 milióna ton do Maďarska. Tranzit ropy severnou vetvou v smere do Poľska a Nemecka pokračuje ako obvykle.
Spoločností Slovnaft a MOL navrhli uhradiť tranzitné poplatky za prepravu ropy južnou vetvou ropovodu Družba. Ukrajina s návrhom súhlasila a očakáva sa, že sa v najbližších dňoch dodávky ropy obnovia.
Amnesty International  - Sputnik Česká republika, 1920, 10.08.2022
Svět
Šéfka české pobočky Amnesty International: Ukrajinská armáda mohla udělat víc pro ochranu civilistů
Zprávy
0
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала