Prezidentský palác v Bratislavě - Sputnik Česká republika, 1920
Slovensko
Čerstvé slovenské novinky a události

Danko: Je to neskutočná hanba, nikdy za 78 rokov sa to nestalo!

© FotoOslavy výročí SNP v Bánské Bystrici
Oslavy výročí SNP v Bánské Bystrici - Sputnik Česká republika, 1920, 30.08.2022
Slovenské úrady po prvý raz nepozvali ruského veľvyslanca na štátne spomienkové akcie pri príležitosti 78. výročia začiatku Slovenského národného povstania.
Ruský veľvyslanec Igor Bratčikov sa však zúčastnil na spomienkových podujatiach organizovaných SMERom v meste Zvolen. Bratčikov zaznamenal prínos slovenských vlastencov k spoločnému víťazstvu nad nacizmom, poďakoval účastníkom podujatia a položil vence na vojenskom pamätnom cintoríne, kde sú pochovaní vojaci Červenej armády.
Účasť ruského veľvyslanca sa nepáčila slovenskému ministrovi zahraničia Korčokovi. Ten odsúdil rozhodnutie sociálnych demokratov pozvať ho na podujatie a sľúbil, že bude ruskému veľvyslancovi tlmočený protest.
Situáciu pre Sputnik komentoval bývalý predseda NR SR, líder Slovenskej národnej strany Andrej Danko.
Danko: Minister Korčok svojimi vyjadreniami ukazuje že nie je ministrom zahraničných vecí Slovenskej republiky, ale ministrom západných štátov.
Korčok dnes neháji záujmy Slovenska. Záujmom Slovenska je mať dobré vzťahy aj na západe aj na východe.
Na oslavy SNP nebol bezprecedentne prvýkrát v histórii pozvaný ruský veľvyslanec. Je to neskutočná hanba, nikdy za 78 rokov sa to nestalo. Ospravedlňujem sa a hanbím sa za predstaviteľov Slovenskej republiky pred zástupcom ruského národa.
Veríme, že tak ako sme za posledné štyri roky obnovili hranie ruskej hymny na podujatiach, že sa v najbližšom období, po voľbách 2024, podarí normalizovať vzťahy Slovenskej republiky a Ruskej federácie.
Zprávy
0
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала