Bronzová Davidová! První biatlonový individuální závod a první medaile

© AP Photo / Matthias Schrader
ČR
Získat krátkou URL
6330

Biatlonistka Markéta Davidová ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů v Pokljuce vybojovala bronz! Mladá česká biatlonistka udělala jednu chybu na střelnici na poslední položce a dobrým během, který byl 4. nejrychlejší, získala bronzovou medaili!

Markéta Davidová se dnes postavila do prvního individuálního závodu po opuštění juniorské kategorie a hned si dojela pro první individuální medaili ve Světovém poháru. Ve vytrvalostním závodu na 15 km ve Slovinské Pokljuce nestačila pouze na Ukrajinku Džimovou a Polku Hojniszovou.

Jednadvacetiletá Davidová potvrdila svoji pověst nebývalého talentu. Po první čisté položce se česká závodnice držela na osmém místě, po stojce i druhé ležce držela 2. místo. Nebýt jedné chyby na druhé položce ve stoje, mohla Davidová dokonce slavit první vítězství. Na bezchybnou Ukrajinku Džimovou nakonec ztratila 16,5 vteřiny.

Eva Puskarčíková se umístila na 26. místě se dvěma chybami, Veronika Vítková až na konci čtvrté desítky na 38. místě také se dvěma chybami. Jislová se čtyřmi chybami skončila 74. a Charvátová dokonce se pěti chybami dojela 81.