Radost hráčů Viktorie Plzeň po vítězství v Moskvě

© Sputnik / Евгений Биятов
ČR
Získat krátkou URL
2121

Fotbalisté Viktorie Plzeň v posledním zápase skupinové části Ligy mistrů porazili italský AS Řím s Patrikem Schickem v sestavě a ze třetího místa postoupili do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy! Plzeňští těžký zápas rozhodli ve druhém poločase brankami Kovaříka a Chorého.

Dnešní večer patří outsiderům! Plzeňáci počítali s postupem už po výhře 2:1 nad CSKA v moskevských Lužnikách. Nikdo nepočítal s tím, že Rusové v Madridu budou bodovat. Ale už první poločas Rusové vyhráli 2:0, nakonec ve Španělsku vyhráli 3:0.

Plzeňští o vedení CSKA Moskva nepochybně věděli a tomu odpovídal i druhý poločas. První poločas spíše ve Štruncových sadech připomínal boj, takže se do kabin šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas byl však úplně o něčem jiném. A zaplněný domácí stadion se dočkal v 62. minutě, kdy Plzeň do vedení poslal Kovařík. Nutno říci, že i hosté měli své šance… A v 68. minutě jednu z nich využil Ünder. Naštěstí nerozhodný stav netrval dlouho a o vítězství Viktorky rozhodl v 73. minutě Tomáš Chorý.

Plzeňské vítězství znamená setrvání v evropských pohárech i na jaře. Viktoria Plzeň ze třetího místa postupuje do vyřazovacích bojů Evropské ligy. CSKA Moskva končí na čtvrtém místě v tabulce.

Více:

Trenér ruské fotbalové reprezentace: V Německu nám mnozí závidí prezidenta Putina
FSB na fotbalovém MS 2018 odvrátila teroristické útoky drony
Ruské prokletí trvá! Slavia smolně padla s neškodným Zenitem
Slavia si Ligu mistrů nezahraje. V Kyjevě i zásluhou polského rozhodčího prohrála 2:0