Česká hokejová dvacítka nestačila na Rusko. Inkasovali ve vlastních přesilovkách

© Sputnik / Alexandr Vilf
ČR
Získat krátkou URL
0 140

Druhé vystoupení české hokejové dvacítky na MS ve Vancouveru skončilo porážkou. Tým Václava Varadi podlehl Rusku 1:2. Góly Češi inkasovali ve vlastních přesilovkách.

V zápasu proti ruskému týmu hrála stejná sestava českého výběru, která dříve porazila Švýcarsko (2:1).

V první třetině otevřel skóre Artyom Galimov, když se v útočném pásmu uvolnil přes Galvase a pokořil Dostála střelou pod lapačku (0:1).

Ve druhé třetině dali Rusové ve vlastním oslabení ještě jeden gól. Rozdíl dále zvýšil Nikolaj Kovalenko (0:2), ale Jáchym Kondelík vrátil svůj tým po několika sekundách do hry (1:2).

V třetí části byli Češi aktivnější. Nebezpečně pálili Zadina s Kautem, bohužel však neúspěšně.

Po prohře český tým zůstává ve skupině A se dvěma body. Další duel českou dvacítku čeká v neděli, a to s Kanaďany.

Více:

Svátky plné vášně: Hokejista Kozák zveřejnil žhavé VIDEO se svou přítelkyní
Slovenský hokejista byl uznán za nejlepšího v KHL
Mezinárodního hokejového fóra v Moskvě se zúčastnilo i Česko
Štítky:
Vancouver, mistrovství světa, hokej, Jáchym Kondelík, Václav Varadi, Kanada, Česká republika, Rusko