Widgets Magazine
08:51 18. října 2019
Markéta Davidová v Oberhorfu 2019

Zlatá kometa Davidová! Česká biatlonistka vyhrála svůj první závod ve Světovém poháru

© AFP 2019 / Robert Michael
ČR
Získat krátkou URL
4370

Česká kometa letošní biatlonové sezóny Markéta Davidová si připisuje životní úspěch! V Itálii vyhrála svůj první závod v biatlonovém Světovém poháru. Další závody Světového poháru hostí italská Anterselva a pro české barvy nemohly začít lépe.

Markéta Davidová na 7,5kilometrovou trať vyběhla jako pátá biatlonistka a ukázalo se, že jí toto číslo přineslo štěstí. Davidová, i když její střelba nebyla nejrychlejší, sestřelila všech deset terčů. K tomu přidala sedmý nejrychlejší běh!

„Za dvě nuly jsem strašně ráda. Střelba sice byla pomalá, ale trefila jsem se. Na trati to z mé strany nebylo úplně nejlepší, ale uvidíme," uvedla Davidová, když ještě nebylo jisté její vítězství.

V celkovém zúčtování to Davidové těsně vyšlo na první vítězství v kariéře ve Světovém poháru. S odstupem 1,7 vteřiny na druhém místě skončila Finka Kaisa Mäkäräinenová, třetí se ztrátou 3,5 vteřiny dojela Norka Marte Olsbuová Röiselandová.

Žádná z dalších českých biatlonistek už na body v dnešním závodu nedosáhly. Veronika Vítková s jednou chybou na střelnici skončila 41. Lucie Charvátová také s jednou chybou dojela na 45. Evě Puskarčíkové se dnes nevydařila střelba a se třemi chybami končí 49. Jessica Jislová sice zastřílela pouze se dvěma chybami, ale pomalý běh ji odsunul na 89. místo. Do sobotního stíhacího závodu tak postupují čtyři české závodnice.

Naposledy si český biatlonista připsal vítězství ve Světovém poháru v únoru 2017, kdy se na nejvyšší stupínek postavila Gabriela Soukalová.

Více:

Loginov promluvil o své reakci na kritiku zahraničních biatlonistů
Trenér Loginova promluvil o chování českých biatlonistů
Triumf slovenského biatlonu. Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková načisto ovládly závody
Bronzová Davidová! První biatlonový individuální závod a první medaile
Štítky:
vítězství, biatlon, Světový pohár v biatlonu 2018/2019, IBU, Lucie Charvátová, Markéta Davidová, Veronika Vítková, Itálie, Česká republika