© REUTERS / David W Cerny
ČR
Získat krátkou URL
2282

Čeští hokejisté si ve svém čtvrtém zápase na Mistrovství světa na Slovensku poradili s Lotyšskem a po nečekaném začátku nakonec vyhráli 6:3. Česko se v tabulce skupiny B posunulo na třetí místo s devíti body.

Češi do zápasu nevstoupili špatně, ale překvapivě to byli Lotyši, kteří začali střílet branky a dostali se dokonce do dvougolóvého vedení. Čeští hráči doplatili na své někdy až zbytečné fauly, které Lotyši kvatlině sehranými přesilovými hrami potrestali. Po první třetině na tabuli svítilo překvapivé skóre 2:0 ve prospěch Lotyšska, když branky vstřelili Indrasis a Darzinš.

Na začátku druhé třetiny Čechům pomohl nevybíravý zákrok na hlavu jednoho z českých hráčů, za který si od rozhodčích vysloužil trest na pět minut plus do konce utkání. Ani v této přesilovce se Češi nemohli dlouho prosadit, ale nakonec střelecké prokletí zlomil Hronek. Čeští hokejisté dostali hru pod svoji kontrolu a ve druhé třetině se jim nakonec podařilo otočit průběh utkání. Téměř v polovině utkání vyrovnal Jan Kovář a druhou třetinu svými trefami ukončili Voráček a Vrána.

Když v šesté minutě třetí třetiny Simon zvýšil na 5:2, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Lotyšům se sice ještě pět minut před koncem při přesilovce a hry bez brankáře podařilo snížit zásluhou Darzinše, ale to bylo z jejich hokejek vše. Stav utkání uzavřel trefou do prázdné branky novopečený otec Voráček, který byl také vyhlášen nejlepším českým hráčem utkání, když si připsal dva góly a dvě asistence.

Jakubovi Voráčkovi se ve čtvrtek ráno narodil syn, před utkáním nebylo jasné, jestli kapitán reprezentace nastoupí. Ale svůj výkon po zápase okomentoval jednoduše.

„Moc jsem toho nenaspal. Jsem rád, že jsem se mohl vrátit na zápas a že vše proběhlo hladce. Aspoň z mého pohledu,“ uvedl se smíchem novopočený otec, gratulujeme.

V lotyšském týmu je několik hráčů z NHL, další hrají třeba ve Švýcarsku, potom jich je řada z KHL a také za Lotyško hraje pět hráčů z české extraliy.

V české brance se stejně jako proti Švédsku a Rusku znovu objevil Patrik Bartošák, na soupisku byli před zápasem s Lotyšském připsáni útočník Radek Faksa z Dallasu a obránce Petr Zámorský.

Čeští hokejisté na MS na Slovensku své fanoušky bavím nejen výsledky, ale především předváděnou hrou. Při prvním zápase proti Švédsku se čeští hráči předvedli a porazili loňské mistry 5:2. Ve druhém zápase si poradili s Norskem 7:2 a první porážka na MS přišla až s ruskou reprezentací, ve kterém Češi propadli 3:0. Dnešním výkonem se od druhé třetiny čeští hráči vrátili do svého tempa, které se divákům líbí.

Dnes od 20:15 čeká výběr trenéra Říhy outsider z Itálie.

Více:

Rusové zvítězili v zápasu s Českem 3:0. Češi podali horší výkon než v předešlých zápasech