Widgets Magazine
10:22 15. října 2019
Patrik Bartošák při zápase proti Švýcarsku

Čeští hokejisté na MS 2019 zvládli svůj poslední zápas ve skupině a čtvrtfinále odehrají v Bratislavě

© REUTERS / Vasily Fedosenko
ČR
Získat krátkou URL
5140

V posledním zápase hojekového Mistrovství světa 2019 na Slovensku ve skupině B Češi proti Švýcarům bojovali především o setrvání v Bratislavě, které jim zajistí druhé místo ve skupině. Na první místo už čeští hokejisté pravděpodobně nedosáhnou, Rusové by museli se Švédskem totálně propadnout. Česko v bojovném zápase nakonec zvítězilo 5:4 a bude čekat na soupeře ve čtvrtečním čtvrtfinále.

Čeští hokejisté vybojovali důležité vítězství proti Švýcarsku a na čtvrtfinále zůstanou v Bratislavě. O soupeři se rozhodne ve večerních zápasech.

Podívejte se na online reportáž, jak dnešní zápas vypadal.

Utkání Česko-Švýcarsko právě začalo!

3. minuta: Skóre zápasu bohužel otevírá tým Švýcarska. V čase 02:13 se prosadila čtvrtvá formace Švýcarska, když zaúřadoval obránce Lukas Frick.

6. minuta: Je tu první přesilovka, kterou si zahraje Švýcarsko. Za nebezpečnou hru vysokou holí byl na dvě minuty vyloučen kapitán Jakub Voráček. Češi se ubránili! Stav nadále 0:1.

10. minuta: Na ledě jsme viděli první potyčku, která vedla k vyloučením na obou stranách. Za Česko si dvě minuty odsedí Dmitrij Jaškin. Na švýcarské straně byl vyloučen Reto Berra.

Probíhá oprava dvířek české trestné lavice. Nakonec musí být vyměněna část plexiskla. Hráči krouží po ledové ploše.

12. minuta: Češi si zahrají první přesilovku! Za krosček byl vyloučen Scherwey.

12. minuta: Gooool! Kapitán Jakub Voráček využívá přesilovku. Z protiútoku Češi srovnávají na 1:1. Asistenci si připisují Kovář Jan a Frolík M.

První třetina je u konce! Česko-Švýcarsko 1:1, když se trefili Voráček a Frick.

První třetinu můžeme rozdělit na dvě poloviny. Ze začátku utkání mělo jasně navrch Švýcarsko, které do zápasu vstoupilo jednoznačně lépe. V 10. minutě ale přišla asi sedmiminutová přestávka kvůli rozbitému plexisklu. Svěřencům trenéra Říhy tato pauza pomohla a síly na ledě se otočily. Český tlak gradoval na konci třetiny.

Začala druhá třetina.

21. minuta: Česko se dostává do vedení! Čeští hokejisté otáčí zápas a na 2:1 skóruje Dominik Simon. Čeští trenéři si vzali trenérskou výzvu, po které rozhodčí na základě videa usoudili, že český útočník brankáře nedovoleně nebránil.

27. minuta: Čeští hokejisté zvyšují na 3:1! Asistenci si připisují Voráček a Simon. Gól vstřelil Michael Frolík.

27. minuta: Švýcarsko ale rychle odpovídá a snižuje opět na jednogólový rozdíl. Střelcem je Scherwey.

28. minuta: Oba tými si opět zahrají ve čtyřech. Po potyčce jsou vyloučeni Hronek a Bertschy za hrubost.

29. minuta: Hru 4 na 4 Češi zvládají jednoznačně lépe a druhá třetina se stává přestřelkou. Po nahrávce Simona se prosadil Dominik Kubalík. 4:2.

30. minuta: Zápas se hraje velmi ostře a je tu další vyloučení. Po druhé na trestnou lavici míří Jaškin, ze švýcarské strany si odpočine Weber. Oba hráči za hrubost. Češi se bez problému ubránili.

31. minuta: Po další potyčce na švýcarském brankovišti je vyloučen Tomáš Zohorna.

34. minuta: Čeští hokejisté si dnes zase vyzkouší hru v oslabení. Vysokou holí nebezpečně hrál Radek Faksa.

35. minuta: Síly na ledě se srovnají. I Švýcarsko dostává dvouminutový trest. Josi také hrál vysokou holí. Hraje se 4 na 4.

Divoká druhá třetina je u konce! Češi vedou 4:2.

Hned na začátku druhé třetiny se zázračně prosadil Dominik Simon a poslal Česko do vedení. Gólu se Češi dobyli až po trenérské výzvě, která byla úspěšná. Další gól přidal po sólu Michael Frolík, Švýcaři vystřídali gólmana a hned po 29 sekundách Švýcarsko snížilo. Poslední slovo však ve druhé třetině měli Češi, když Kubalík bez problémů zvýšil na 4:2

Druhá třetina byla poznamenána mnoha fauly a potyčkami. Jaká bude třetí třetina?

Začala třetí třetina! Stav 4:2 ve prospěch českých bojovníků.

42. minuta: Začátek třetí třetiny patří Švýcarsku, které se opět dostává na dostřel. Druhý gól v utkání si připisuje Scherwey.

44. minuta: Další šance pro české hokejisty. Švýcar Josi si za sekání odsedí dvě minuty na trestné lavici.

50. minuta: Velkému tlaku švýcarského týmu se Češi ubránili. Nakonec je vysvobodil Švýcar Bertschy, když vysokou holí zasáhl jednoho z českých hráčů do obličeje. Přesilová hra pro Česko.

53.minuta: Výhodu přesilové hry získávají i Švýcaři. Hronek vyhodil kotouč z obraného pásma mezi diváky a odsedí si dvě miuty za zdržování hry. Čeští borci se ubránili.

57. minuta: Švýcarsku se nakonec podařilo vyrovnat na 4:4. Češi byli v posledních minutách pod tlakem a Niederreiter nakonec vyrovnal.

59. minuta: Švýcarští hokejisté potřebují dnešní zápas vyhrát v základní hrací době, proto odvolali brankáře a zkusili štěstí v šesti. Jan Rutta ale využil prázdnou bránu a zvýšil na 5:4.

Konec utkání! Čeští hokejisté udrželi vedení 5:4 a budou čekat na soupeře ve čtvrtfinále, o kterém se rozhode ve večerních zápasech.

Nejlepším českým hráčem utkání byl vyhlášen kapitán Jakub Voráček.

Čeští hokejisté proti Švýcarsku nastupují v této sestavě:

Česko: Bartošák (Francouz) – D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, J. Kolář, Gudas, D. Sklenička – Frolík, Simon, Voráček – Jaškin, Faksa, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Gulaš – Palát, T. Zohorna, Řepík – H. Zohorna.

Švýcarsko začalo MS 2019 na Slovensku čtyřmi „povinnými“ vítězstvími proti papírově slabším soupeřům. Porazili Itálii (9:0), Lotyšsko (3:1), Rakousko (4:0) a Norsko (4:1). Nakonec bratislavské skupiny je čekali hokejoví velikáni. Švýcarsko těsně prohrálo se Švédskem (4:3) a Rusové dali Švýcarům v každé třetině jeden gól (3:0).

Čeští hokejisté turnajem zatím prochází suverénně. Jedinou porážku utrpěli od Rusů 3:0. V ostatních zápasech své soupeře doslova přestříleli. V prvním zápase Švédsko padlo 5:2. Následně Norsko dostalo dokonce sedm gólů (7:2). Lotyšsko sice první třetinu vyhrálo 2:0, ale i jim nakonec Češi nadělovali (6:3). A dva poslední zápasy s hokejovými trpaslíky (Itálie, Rakousko) Česko zvládlo shodně 8:0.

Utkání můžete živě sledovat na ČT sport.

Více:

Hokejový zápas MS 2019: Česko zvítězilo nad Itálií 8:0
Nové dresy české reprezentace budí čím dál více nechuti. Po Voráčkovi se vůči nim ohradil i Fiala
Budete závidět! Víme, kolik vydělávají čeští hokejisté! Kdo je z našich na hokejovém mistrovství nejlépe placen?
Česko - Rakousko 8:0. Další kanonáda na MS 2019