Hokejová bitva Česka s Německem skončila 5:1 ve prospěch českého národního týmu

© AFP 2019 / Vladimir Simicek
ČR
Získat krátkou URL
17342

Český tým v boji o semifinále na mistrovství světa v Bratislavě porazil národní tým Německa 5:1. Vítěz utkání vyzve v boji o finále Kanadu.

Po první třetině zápasu byl stav utkání 0:0. První třetině vládli brankáři obou týmů.

Ve druhé třetině ve 34. minutě otevřel skóre po sólové akci Jan Kovář. Ve 38. minutě německý národní tým vyrovnal skóre, do české branky se trefil Frank Mauer. Do konce druhé třetiny se již stav zápasu neměnil.

Ve třetí třetině český tým spustil kanonádu. Nejprve se v 45. minutě trefil Voráček, po něm v 52. minutě Kubalík a o dvě minuty později v 54. minutě Palát. Do prázdné německé brány se v posledních vteřinách zápasu trefil Jan Kovář, čímž uzavřel stav zápasu na konečných 5:1.

Nehledě na opatrný začátek utkání skončilo jasným vítězstvím českého týmu.

Více:

Čeští hokejisté na MS 2019 zvládli svůj poslední zápas ve skupině a čtvrtfinále odehrají v Bratislavě
Trenér Vůjtek zhodnotil šance ruského týmu v zápasu proti USA na MS 2019
Slovenští hokejisté se s domácím MS 2019 rozloučili vítězstvím. Po nájezdech porazili Dánsko 2:1