Jan Kovář a Arťom Anisimov během zapasu o bronz na MS 2019 na Slovensku

Znovu bez medaile. Česko v boji o bronz na MS podlehlo Rusku 2:3 SN

© Sputnik / Grigoriy Sysoyev
ČR
Získat krátkou URL
19243

Čeští hokejisté se dnes na MS 2019 v Bratislavě utkali s Ruskem o bronz. Cestu do finále včera Česku překazili favorizovaní Kanaďané, a to s výsledkem 5:1. Sborná v druhém semifinále podlehla Finsku 0:1. A tento zápas neskončil pro Čechy dobře - Rusko zvítězilo 3:2 a získalo bronz. Češi tak znovu zůstali bez medaile.

Po vítězném čtvrtfinále hlavní trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha prohlásil, že by chtěl revanš vůči Rusům za porážku v základní skupině 3:0. Nejspíš však nemyslel, že se českým hokejistům tato možnost naskytne jen v utkání o 3. místo.

Češi naposledy medaili z MS přivezli v roce 2012. Tehdy slavili bronz na turnaji ve Švédsku a Finsku. Od té doby čeští hokejisté dvakrát prohráli bitvu o třetí místo v Minsku a Praze.

Na medaili z MS si však čeští hokejisté budou muset ještě počkat. V boji o bronz totiž podlehli Rusku 2:3 po samostatných nájezdech.

Právě začalo utkání Rusko - Česko.

13. minuta: Rusko jde do vedení. Michail Sergačjov kotouč okamžitě nahazoval směrem k bráně a Michail Grigorenko přesnou tečí usměrňuje puk za Hrubce – 1:0.

14. minuta: Blesková odpověď! Sklenička přihrál přes polovinu hřiště Michalovi Řepíkovi a ten jel na Vasilevského úplně sám. Trefil se mezi betony – 1:1!

19. minuta: Češi jsou ve vedení! Kovář našel Dominika Kubalíka zpoza branky a ten nedal ruskému brankáři šanci – 1:2.

První třetina je u konce.

Rusko dominovalo v první půlce třetiny a ve 13. minutě přinutilo Hrubce po chybě Jaškina kapitulovat v bráně. Reakce českého týmu však přišla bleskurychle, když po 41 vteřinách Michal Řepík skoro přes celé hřiště dostal nahrávku od Skleničky, přebral ji na modré čáře a skóroval Vasilevskému mezi betony. Po vyrovnání oba týmy měly několik šancí, prosadit se však podařilo pouze Dominikovi Kubalíkovi.

Začala druhá třetina.

21. minuta: Rusko vyrovnává. Gusev nahrál na Artěma Anisimova, který střílel z úhlu, ale trefil se do hokejky Gudase, která puk srazila přesně mezi betony Šimona Hrubce – 2:2.

Druhá třetina je u konce.

Druhá třetina se Čechům moc nepovedla. Hned ve 21. minutě český tým inkasoval po trefě Anisimova. Rusko doslova ovládlo hřiště a mělo spoustu šancí. Nebezpečné střely Ovečkina, Malkina a Grigorenka zlikvidoval Šimon Hrubec a Kučerov trefil horní tyč. Naděje Čechů na bronz zatím trvají díky kouzlům českého brankáře.

Začala třetí třetina utkání.

53. minuta: Rozhodčí vyloučil Michaila Grigorenka za podrážení. Češi tak získali první přesilovku v zápase, ale nedokázali ji využít. Stav je stále nerozhodný.

Třetí třetina je u konce. O tom, kdo získá bronz, se rozhodne v prodloužení 3 na 3.

Čeští hokejisté měli ve třetí třetině hned několik jasných šancí, ale ani to nestačilo na překonání Vasilevského.

Začalo prodloužení.

Prodloužení skončilo.

Sborná byla v prodloužení lepší a vytvořila spoustu šancí. Nikita Gusev ze dvou metrů však prázdnou bránu netrefil.

O osudu bronzové medaile se rozhodne během samostatných nájezdů.

V samostatných nájezdech zvítězilo Rusko. Vítěznou branku vstřelil Ilja Kovalčuk.

Konec zápasu.

Více:

Z boje o postup do finále na MS v hokeji 2019 vyšla vítězně Kanada. Ta pokořila Česko 5:1
„Měli v hlavách pouze vítězství.“ Říha se domnívá, že Rusové nemají náladu na utkání o bronz MS
„Zítra musíme ukázat to nejlepší, co dokážeme.“ Čeští hokejisté jsou připraveni zabojovat o bronz
Štítky:
hokej, Rusko, Česká republika, Slovensko, Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 na Slovensku