Widgets Magazine
03:28 22. července 2019
Markéta Vondroušová v semifinále Roland Garros proti Johanně Kontaové

Senzace nekončí! Tenisová raketa Markéta Vondroušová je bez ztráty setu ve finále pařížského Roland Garros

© Sputnik / Алексей Филиппов
ČR
Získat krátkou URL
1170

Markéta Vondroušová v pátek dopoledne nastoupila ke svému životnímu zápasu, který bez ztráty setudokázala vybojovat ve svůj prospěch. V semifinále Roland Garros porazila Britku Johannu Kontaovou 2:0 a v sobotu si zahraje první grandslamové finále v životě!

Markéta Vondroušová na svůj největší zápas kariéry musela čekat celý den, protože kvůli středečnímu počasí byl celý program Roland Garros posunut. Obě tenistky měly před dnešním zápasem vyrovnanou bilanci 1-1.

Česká devatenáctiletá tenistka na Roland Garros předvádí svůj životní turnaj. V letošní sezóně se už probojovala na 38. místo tenisového řebříčku, což z ní za Karolínou Plíškovou a Petrou Kvitovou dělá třetí nejlepší hráčku ČR.  A zítra se také poprvé představí i ve finále grandslamu!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

See you tommorow on the center court at 3 pm 👋

Příspěvek sdílený Markéta Vondroušová (@marketa.vondrousova),

Cesta do finále

Na nově vybudovaném kurtu Simonne Matheuové se české hráčce dařilo, když dokázala otočit nepříznivý výsledek prvního setu, který nakonec vyhrála 7:5, když v koncovce setu vyhrála čtyři gamy za sebou.

Markéta Vondroušová svůj zápas nezačala dobře a ztratila hned na úvod prvního setu své podání, to samé se opakovalo při třetím podání a následně Johanna Kontaová vedla už 5:3. Češka však dokázala nepříznivý vývoj zvrátit a připsat si první vyhraný set v semifinále tenisového grandslamu.

Druhý set se vyvíjel stejně jako první a Britka opět vedla 5:3. Česká tenistka opět zabojovala a dotáhle set do tiebreaku, ve kterém s přehledem vyhrála 7:2. První grandslamové semifinále Vondroušová vyhrála 7:5 a 7:6.

Vondroušová po zápase na kurtu uvedla, že šlo o těžký zápas.

„Byl to hodně nervózní a těžký zápas. Jsem hrozně ráda, že jsem ho zvládla.“

Johanna Kontaová na tiskové konferenci po zápase uvedla, že je těžké prohrát jakýkoliv zápas, ale ocenila výkon české hráčky, který podle ní hrála opravdu dobře.

„Je těžké prohrát jakýkoliv zápas a je samozřejmě taky těžké prohrát zápas, při kterém máte šance. Ale jsem si jistá, že jsem udělala, co jsem mohla. Myslím, že moje soupeřka hrála opravdu dobře. Jsem hrdá na to, jak jsem se z toho snažila najít cestu ven. Opravdu ničeho nelituju. Prostě to nevyšlo,“ oznámila Britka.

Češka Vondroušová se do svého prvního semifinále na grandslamu dostala bravurní jízdou, když v pěti zápasech neztratila ani set. Z turnaje postupně vyřadila Číňanku Wang Ja-fan, Rusku Anastasiji Potapovovou, Španělku Carlu Suárezovou Navarrovou, Lotyšku Anastasiji Sevastovovou a naposledy Chorvatku Petru Marticóvou.

Grandslamovým maximem před Paříží bylo loňské osmifinále na US Open. Finále je v Paříži na programu zítra. Soupeřkou české devatenáctileté naděje bude Australanka Ashleigh Bartyová, která je ve světovém žebříčku na osmém místě.

Utkání by mělo začít v 15:00 a vysílat ho bude ČT SPORT.

Více:

Petra Kvitová neumí hrát jen tenis. Ještě jeden její talent vás nadchne (VIDEO)
Tenistky Kvitová a Plíšková se vyfotografovaly ve stejném outfitu. Které to více sluší?
Kvitová zveřejnila fotografie se svou neteří a synovcem. Touží po vlastních dětech? (FOTO)
Sestra Karolíny Plíškové zveřejnila žhavou fotografii, na které obě pózují v bikinách (FOTO)
Štítky:
finále, semifinále, Paříž, Francie, Roland Garros, tenis, Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Česká republika