Čeští hráči před přátelským zápasem proti Rusku v Rostově na Donu

Čeští fotbalisté vybojovali tři body s Černou Horou! Vyhráli přesvědčivě 3:0

© Sputnik / Виталий Тимкив
ČR
Získat krátkou URL
0 60

Česká fotbalová reprezentace v Olomouci na Andrově stadionu ve svém třetím kvalifikačním utkání s přehledem vyhrála 3:0, když se postupně trefili Jankto, vlastní gól si vstřelil Kopitovic a skóre z penalty uzavřel Schick.

Čeští fotbalisté nastoupili do závěrečného zápasu sezóny ve stejné sestavě jako v pátek proti Bulharsku a ukázalo se, že vítězná sestava se nemění! Čeští hráči na závěr sezóny splnili svůj úkol a porazili i Černou Horu. Ve skupině A si tak drží postupové druhé místo za Anglií. Podívejte se v naší online reportáži, jak Češi své utkání zvládli.

Česko - Černá Hora

Utkání právě začalo!

Po 10 minutách je stav stále nerozhodný. Z obou stran se hraje opatrný fotbal, hráči se nechtějí dopustit chyb. Častěji na balónu jsou čeští hráči, ale hosté z Černé Hory poctivě brání.

14. minuta. Ruský rozhodčí poprvé sáhl do kapsičky, odkud vytáhl první žlutou v zápase. Zblízka si ji prohlédl český obránce Filip Novák.

15. minuta. Rozhodčí nechce nechat nic náhodě a hned od začátku chce mít na hřišti respekt. Žlutou kartu dostávají i hosté - Marko Bakic.

18. minuta. Český tým otevírá skóre zápasu! První branku v reprezentaci si připisuje Jakub Jankto, ke kterému na levé straně propadl odražený míč a křižnou ranou z voleje poslal míč ke vzdálenější tyči hostující branky. Gólman Milan Mijatović nestihl ani zareagovat. Česko - Černá Hora 1:0.

21. minuta. Ruský rozhodčí viděl „faul“ Marka Suchého na hranici české šestnáctky a vytáhl další žlutou kartu. Černá Hora však nebezpečný trestný kop nevyužila.

23. minuta. Ruský rozhodčí z toho dělá mariáš a Patrick Schick vidí třetí českou žlutou kartu.

39. minuta. Českým tým musí nuceně střídat. Odchází Masopust, nahrazuje ho Kopic.

1. poločas je již minulostí. Ruský rozhodčí nastavil jednu minutu a čeští hráči do šaten odchází s jednogólovým vedením, o které se krásnou střelou postaral Jakub Jankto. V Olomouci jsme celkem viděli tři střely na branku českého týmu, který má i 57% držení míčů. Hraje se opatrný fotbal, kdy čeští reprezentanti nechtějí udělat chybu.

Začal 2. poločas.

49. minuta. Patrick Schick si ve vápně poradil s bránícím hráčem a posílal nebezpečnou přihrávku před branku. Ve skluzu však zasáhl Boris Kopitović, který míč poslal do vlastní branky! 2:0!

60. minuta. Poprvé v utkání střídá i Černá Hora. Dohrál Marusic, nastupuje Jankovic.

63. minuta. V Olomouci se opět žlutí. Vujacic si za hrubost prohlédl žlutý kartónek.

67. minuta. Černá Hora se snaží se zápasem ještě něco udělat a podruhé střídají. Uvidíme Savicevice, zápas končí pro Vukcevice.

74. minuta. Na české straně dohrál střelec Jankto, na trávníku se představí Krejčí.

80. minuta. Ruský rozhodčí se žlutými kartami vůbec nešetří! Další vidí Vesovic.

82. minuta. Už je snad rozhodnuto! Nařízenou penaltu s přehledem proměňuje Patrick Schick! 3:0.

85. minuta. Poslední střídání Černé Hory. Poslední minuty si zahraje Beqiraj, dolů jde Mugosa.

88. minuta. I Jaroslav Šilhavý naposledy střídá. V Olomouci se ještě představí Libor Kozák, který střídá střelce Patrika Schicka.

Konec utkání! Češi přehráli Černou Horu a připisují si důležité tři body. Čeští hráči nakonec na branku soupeře vyslali pět střel. Držení míče se vyrovnalo. K dalšímu kvalifikačnímu utkání Česko nastoupí 7. září v Kosovu.

Sestavy

Český trenér Jaroslav Šilhavý věří stejné jedenáctce a tak čeští fotbalisté do svého třetího kvalifikačního utkání o Mistrovství Evropy 2020 nastoupili ve stejné sestavě, ve které v pátečním zápase porazili Bulharsko 2:1.

Domácí: Vaclík – Kadeřábek, Čelůstka, Suchý (C), Novák – T. Souček, Pavelka – Masopust, Král, Jankto – Schick.
Hosté: Mijatović – Marušić, Vujačić, Kopitović, R. Radunović – Kosović, N. Vukčević (C) – Vešović, Bakić, Jovović – Mugoša.

Utkání řídí ruská trojice Bezborodov – Dančenko, Gavrilin.

Perličkou balkánského soupeře je, že Černohorci se v Olomouci představí bez hlavního trenéra Ljubiši Tumbakoviče, který z politických důvodů odmítl vést tým v pátečním zápase proti Kosovu a svaz ho tedy odvolal.

Náhradníci
Domácí: Koubek, Kolář, Brabec, Coufal, Kalas, Krejčí, Sadílek, Kozák, Doležal, Kopic, Bořil, Vydra
Hosté: Petković, Ljuljanović, Hočko, Boljević, Tomašević, Janković, Bećiraj, Savičevič, Lagator, Šćekić, Hakšabanović, Lončar

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) před utkáním uvedla, že by zápas měly sledovat vyprodané tribuny. V den zápasu k prodeji zbývalo už jen necelých 300 vstupenek.

Česká cesta kvalifikací na ME 2020

Česká republika nový kvalifikační cyklus zahájila nepovedeným vystoupením v Anglii, kde na začátku března ve Wembley prohrála vysoko 5:0. Šlo o rekordní prohru české reprezentace.

V pátek si ale čeští reprezentanti spravili chuť a získali první tři body do skupiny A, když se jim podařilo otočit zápas a díky dvěma brankám Patrika Schicka vyhráli 2:1.

Čtvrtým soupeřem ve skupině A je Kosovo. Na Mistrovství Evropy 2020 se probojují první dva celky ze skupiny.

Více:

15 let a konec! Fotbalista Jan Koller se rozvádí, kdo je jeho nová láska?
To musíte vidět! Krev a násilí při fotbalovém derby v Řecku (VIDEO)
SK Slavia Praha předvedla hrdinský výkon! V Evropské lize vyřadila Sevillu
Byl vybrán nejdražší fotbalista světa
Štítky:
Mistrovství Evropy ve fotbale 2020, kvalifikace, Andrův stadion, Olomouc, fotbal, Černá Hora, Česká republika