SK Slavia Praha postoupila mezi fotbalovou evropskou smetánku! Slávisté porazili Kluž i podruhé

© Sputnik / Michal Pavelka
ČR
Získat krátkou URL
261

Pražská Slavie dnes zvládla zápas podzimu! V odvětě 4. předkola Ligy mistrů se SK Slavia Praha postavíla rumunskému CFR Kluž. Slávisté v Rumunsku zvítězili 1:0 a stejný výsledek zopakovali i dnes a zahrají si Ligu mistrů.

Pro fotbalisty pražské Slavie dnes nastal den D a blíží se hodina H. Postoupí slávisté mezi fotbalovou smetánku do Ligy mistrů? Odpoví nám sami fotbalisté, proti kterým se podruhé postaví rumunská Kluž. Slávisté první zápas na horké rumunské půdě výsledkově zvládli a přivezli si do domácí odvety nadějnou výhru 1:0, o které povedeným volejem rozhodl Lukáš Masopust. Sešíváným tak dnes k postupu stačí jakákoliv remíza a samozřejmě výhra. Jak si vedou svěřenci trenéra Trpišovského?

Základní sestava SK Slavia Praha

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček (C), Král – Masopust, Stanciu, Olayinka – Škoda. Náhradníci: Kovář – Hušbauer, Tecl, Van Buren, Frydrych, Traoré, Júsuf.

Základní sestava CFR Kluž

CFR Kluž: Arlauskis – Sušić, Burca, Muresan, Camora (C) – Luís Aurélio, Bordeianu, Djoković – Deac, Rondón, Omrani. Náhradníci: Vatca – Sylla, Paun, Tucudean, Hoban, Peteleu, Mike.

Fotbalisté pražské Slavie zvládli odvetu 4. předkola Ligy mistrů s rumunskou Kluží. O vítězství 1:0 v 66. minutě rozhodl Jan Bořil! Slávisté si tak po 12 letech zahrají základní část Ligy mistrů.

O soupeřích v základní skupině zítra rozhodne los v Monaku, který startuje v 18 hodin.

Nové zprávy
  • 23:06

Slávisté si užívají druhé vítězství nad rumunskou Kluží. Mohou se těšit na zítřejší losování základních skupin Ligy mistrů.

Slávisté slaví vítězství v odvětě 4. předkola Ligy mistrů a postup do hlavní fáze soutěže
  • 22:59
  • 22:51

Je konec! Slávisté si zahrají Ligu mistrů!

• 22:46

V 90. minutě slávisté naposledy střídají. Na hřiště se podívá Michal Frydrchy, odchází Stanciu.

• 22:41

Druhé střídání Slavie. V 84. minutě dohrál Lukáš Masopust, který v prvním poločase nevyužil velkou šanci. Na hřiště přišel Traore.

• 22:37

V 81. minutě vidí žlutou kartu Tucudean, provinil se nesportovním chováním.

• 22:35

Slávisté poprvé střídají. V 79. minutě odchází Milan Škoda a nastupuje Yusuf.

Kluž už využila všechny tři střídání. Paun-Alexandru v 64. minutě nahradil Aurelio. V 69. minutě na hřiště přišel Tucudean za Rondona a v 70. minutě nastoupil Hoban, který nahradil Deace.

• 22:33

77. minuta: Slávisté drží Rumuny na uzdě a kvalitně brání. Hráči Kluže se snaží se zápasem něco udělat.

Nyní rozehrají rohový kop.

• 22:31
  • 22:23

Slavia Praha vstřelila gól!

66. minuta: Jan Bořil se rozběhl po své levé straně, dokázal proniknout až do pokutového území, kde přízemní střelou překonal hostujícího brankáře! Slavie vede 1:0.

Je jisté, že se dnes v Praze nebude prodlužovat.

Slávisté se ujímají vedení 1:0 a jsou krok od Ligy mistrů
  • 22:18

Stanciu napřáhl a...

61. minuta: Domácí Stanciu za velkým vápném natáhl a vypustil dělovku, kterou však skvělým zákrokem Arlauskis vyrazil na roh.

• 22:12

V těchto chvílích se bojuje především ve středu pole se spoustou chyb na obou stranách.

• 22:04

47. minuta: Stoper Kúdela vidí žlutou kartu.

• 22:02

V Edenu začal 2. poločas

Obě mužstva nastoupila beze změn. Slávisté útočí na svoji oblíbenou tribunu Sever.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Milana Škody.

• 21:47

Konec 1. poločasu! SK Slavia Praha - CFR Kluž 0:0

Prvních 45 minut odvety 4. předkola Ligy mistrů je za námi. V Edenu jsme viděli celkem vyrovnaný poločas, kdy šance měly oba týmy. Největší tutovku spálil domácí Masopust, který šel sám na branku, ale netrefil.

Slávisté drží častěji míč na svých kopačkách - 53 %. Sešívaní vyprodukovali sedm střel, ale pouze jedna mířila mezi tři tyče. Rumunské mužstvo vystřelilo třikrát a dvakrát mířilo na Koláře.

• 21:41

40. minuta: Italský rozhodčí udělil první žluté karty. V červenobílém dresu si žlutý kartónek prohlédl Lukáš Masopust za nesportovní chování, za stejný prohřešek žlutou vidí i hostující Muresan.

44.minuta: Další žlutá karta pro hosty. Tentokrát ji vidí Deac. Z následného trestného kopu domácí nic nevytěžili.

• 21:37

37. minuta: Tomáš Souček v záklonu hlavičkoval těsně vedle levé tyče hostujícího brankáře Arlauskise.

• 21:34

Slávisté jsou nastěhováni okolo branky Kluže, na hosty zatlačili pomocí standartek. Hlavička Milana Škody byla sražena na rohový kop.

• 21:28

Obrovská šance Slavie v 28. minutě

Slávisté se na konci první půl hodiny prvního poločasu vrací do zápasu. Dostali se na dostřel hostující branky, ale k přímému ohrožení branky zatím nedošlo.

Následně Lukáš Masopust pelášil sám na rumunského brankáře, kterého ho chtěl přehodit. To se mu ale hrubě nepodařilo.

• 21:18

Obrovská šance Kluže v 17. minutě

Hostující hráči sehráli povedenou akci, po které následoval centr z levé strany, na který hostující hráč v malém vápně Koláře jen těsně nedosáhl!

• 21:16

V Edenu je odehráno 15 minut

Utkání SK Slavia Praha - CFR Kluž má za sebou první čtvrhodinku. Utkání je vyrovnané a náznaky šancí už si vypracovaly oba týmy.

• 21:14

14. minuta: Do vápna se probíjel domácí Olayinka. Obránce rumunského klubu však předvedl perfektní zákrok.

• 21:11

12. minuta: První ohrožení branky domácích. Kluž zahrávala trestný kop, po kterém následovala přímá střela na branku. Brankář Kolář předvedl dobrý zákrok.

• 21:05

4. minuta: První střela na bránu! Hostujícího brankáře ohrozil Stanciu.

• 21:03

Hráči Slavie útočí

Hráči Slavie se pustili do útoku od samotného začátku a v první minutě vybojovali roh. Ten hosté odvrátili.

Slávisté začali tlakem a vybojovali si první rohový kop
  • 21:00

Hlavní rozhodčí zahájil utkání!

Rozhodčí zahájil odvetu 4. předkola Ligy mistrů. V prvním poločase slávisté útočí s tribunou Sever v zádech.

• 20:54

Oba týmy jsou na hrací ploše

Oba týmy již přichází na hrací plochu, kde je vítá plný Eden. Následuje legendární znělka Ligy mistrů.

Týmy jsou na hrací ploše
  • 20:44

Zbývá 15 minut do začátku utkání!

• 20:41

Možní soupeři v Lize mistrů

Losování základní části Ligy mistrů proběhne zítra v 18 hodin v Monaku. Pokud se slávistům dnes podaří postoupit, mohou se těšit na zvůčné soupeře. Skupina smrti by mohla vypadat následovně – Barcelona, Real, Inter, Slavia. Naopak nejschůdnější cesta se jeví – Zenit, Benfica, Záhřeb, Slavia.

Sestava SK Slavia Praha

Sestava domácích fotbalistů tak, jak ji na dnešní zápas připravil trenér Jindřich Trpišovský.

• 20:38

Stadion SK Slavia Praha už se pomalu plní

Fotbalový Eden půl hodiny před začátkem klíčového utkání
  • 20:35

Jan Bořil na tiskové konferenci

Na tradiční předzápasovou tiskovou konferenci s trenérem Trpišovským dorazil obránce Jan Bořil. A jak to vidí on?

„Máme široký kádr a trenér s tím tak může hýbat. Je to obrovsky důležitý zápas a věřím, že jsme dobře připraveni.“

„Byl bych moc šťastný, kdybychom postoupili. Postoupit po 12 letech do skupinové fáze Ligy Mistrů by bylo něco skvělého. Víme, o co hrajeme a jsme na to natěšení.“

„Návodem je pro nás první poločas. V něm jsme dobře kombinovali a byli jsme nebezpeční. Musíme rozhodně také zlepšit efektivitu.“

Podívejte se na celou tiskovou konferenci.

• 20:34

Nová výzdoba šatny

Slávisté dnes do klíčového zápasu podzimu požene i nově vyzdobená šatna, se kterou se klub pochlubil na Facebooku.

• 20:26

Slávističtí fanoušci už proudí do Edenu

Fotbaloví fanoušci už jsou natěšeni na odvetu 4. předkola Ligy mistrů. U vstupů na stadion to pořadatelé zatím zvládají.

Slávisté míří na stadion v Edenu před odvetou 4. předkola Ligy mistrů
  • 20:22

Problémy s fanoušky

SK Slavia Praha se v poslední době potýká s „neposlušnou“ tribunou Sever, kvůli které opakovaně čelí disciplinárním trestům. O víkendovém ligovém zápase boj vyvrcholil tím, že část fanoušků seděla k hřišti zády. I kvůli tomu vedení Slavie vyšlo svým fanouškům vstříc a zrušila některá z opatřeních.

„Vzhledem k mimořádnosti utkání rozhodlo představenstvo klubu zrušit pro zápas s CFR Kluž sektorizaci stadionu a některá další omezující opatření, která klub přijal v reakci na výtržnosti některých příznivců v zápase s Olomoucí. Důvodem zmírnění restrikcí pro zápas s Kluží je snaha ocenit a poděkovat tisícům fanoušků ze všech tribun stadionu, kteří se chovají slušně, klub podporují a nepřetržitě mu fandí. Velice si toho vážíme a chceme maximálně podpořit fandění v rozsahu srovnatelným s domácími zápasy s Chelsea či Sevillou,“ uvádí se na klubovém webu.

• 20:20

Slávisté před domácí odvetou s Kluží

• 20:19

Zápas v Rumunsku

V Rumunsku slávisté předvedli výborný první poločas, který rozhodl i o jejich vítězství. Domácí Kluž se prakticky k ničemu nedostala a tak ve 28. minutě Lukáš Masopust po nacvičeném rohovém kopu rozhodl o vítězství 1:0.

Domácí sice ve druhém poločase zabrali a na hřišti dominovali, ale i díky brankáři Ondřeji Koláři, který chytil penaltu Billelu Omranimu, slávisté přece jen udrželi nadějný výsledek.

V Edenu jim k postupovým oslavám stačí i jakákoliv remíza.

• 20:17

Vyprodaný Eden

Už v pondělí byly vstupenky na dnešní zápas beznadějně vyprodané, domácí borce požene plný stadion!

Slavia dnes na sociálních sítích informovala, že bojuje proti překupníkům. Všechny lístky, které překupníci na internetu nabízejí za vyšší ceny, okamžitě blokuje.

• 20:16

Vítejte u zápasu SK Slavia Praha – CFR Kluž

Slávisté zvládli první utkání 4. Předkola Ligy mistrů a přivezli si vítězství 1:0, o kterém rozhodl Lukáš Masopust. Pražská odveta v Edenu začíná ve 21:00.

Více:

Ruské prokletí trvá! Slavia smolně padla s neškodným Zenitem
Slávistická kanonáda! Sešívaní nasázeli Genku čtyři góly a v Evropské lize postupují
Česká sexbomba Eva Decastelo se přiznala, že na své erotické fotky používá Photoshop. Foto