© Sputnik / Vladimir Astapkovič
Novinky
Získat krátkou URL
18861

Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Na hrách v Pchjongčchangu po zlatu v lyžařském super-G vyhrála i paralelní obří slalom na snowboardu. Je první ženou historie, která na hrách triumfovala ve dvou různých disciplínách, předtím se toto podařilo jen dvou mužům.

Ve finále porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou, bronz si vybojovala Němka Ramona Theresia Hofmeisterová, která v souboji o třetí místo porazila Rusku Aljonu Zavarzinovou.

Předtím v osmifinále vítězka kvalifikace Ledecká vyřadila obhájkyni olympijského zlata Patrizii Kummerovou ze Švýcarska, ve čtvrtfinále porazila Rakušanku Danielu Ulbingovou. Přičemž v případě Kummerové šlo o svéráznou odvetu za Soči, kde Kummerova Ledeckou porazila.

Více:

Neuvěřitelná zlatá Ledecká! Překvapivě zvítězila v Super-G
Kapitán ruské hokejové reprezentace ohodnotil hru Čechů
Ruští hokejisté zvítězili nad Čechy a poprvé za 20 let postoupili do finále Olympiády
Velké zklamání! Zklamání českých štafet a finále ženského hokeje. Slovensku se dařilo