Bronzová Eva Samková po olympijském závodu

Další medaile! Z posledního místa na třetí, bojovnice Samková bere na ZOH bronz

© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Zimní olympijské hry 2018
Získat krátkou URL
1181

Eva Samková obhajovala zlato ze Soči, s nakresleným knírkem v dramatickém finále vybojovala bronz, když se v závěru z posledního šestého místa dokázala posunout na třetí!

Vlajkonoška české výpravy v Pchjongčchangu ve Phoenix Parku opět vyhrála kvalifikaci, ve vyřazovacích jízdách však musela vždy bojovat o postup, protože její starty byly pomalejší.

Čtvrtfinálovou jízdu dokončila na druhém místě, semifinále vyhrála a finálová jízda se nevyvíjela dobře. Dlouho se pohybovala na posledním šestém místě, ale v závěru poskočila na bronz a mohla slavit! Nechyběl ani její typický knírek.

Zlato vybojovala vedoucí žena Světového poháru Michela Moioliová a stříbro získala mladá šestnáctiletá Francouzka Julia Pereiraová. Druhá Češka Vendula Hopjákováobsadila 24. místo.