13:34 09. července 2020
Slovensko
Získat krátkou URL
5653
Sledujte nás na

Slovenská liberální média pouze kydají špínu na Slovensko a kopou do něho. V Parlamentním shromáždění Rady Evropy ale u příležitosti 50. výročí Pražského jara hovořili o Slovensku s velkou úctou, napsal na své Facebooku Ľuboš Blaha, slovenský poslanec pro evropské záležitosti.

„V slovenských liberálnych médiách sa to nedozviete, tie vyťahujú iba špinu a všade, kde môžu, kopú do Slovenska. Ale v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy sa dnes o Slovensku rozprávalo s veľkou úctou. Pri príležitosti 50.výročia Pražskej jari vystúpil s prejavom generálny tajomník Rady Európy, Nór Jagland a ďalšie významné osobnosti," napsal Blaha na své facebookovém účtu.

V Radě Evropy Slovensko a Česko otevřely výstavu k roku 1968. „Stále sme bratské národy a toto je ďalší dôkaz," píše poslanec.

Slovensko má být, podle slov Blahy, na co hrdé. Lidé si připomínají slovenské dějiny a osobnosti, zatímco slovenské opozice opovrhuje vlastním státem.

„Kým slovenská opozícia v Štrasburgu kydá na vlastný štát, tu si ľudia s rešpektom pripomínajú naše dejiny a naše osobnosti. Pretože na rozdiel od slovenských médií a slovenskej opozície všetci vedia, že máme byť na čo hrdí. Kiež by sa aj slovenská liberálna pravica raz naučila, že prejaviť úctu k vlasti nie je hanba, ale naopak, je to úplne prirodzený prejav vyzretosti a sebavedomia," dodal.

Více:

Slovenské letectvo pozastavilo používání vrtulníků Mi-17
Misi na Mars pod slovenským vedením zastavili. Proč?
Slovensko zasypal písek ze Sahary
Ministerstvo vnitra Slovenska povede Denisa Saková
Štítky:
Pražské jaro 1968, Rada Evropy, Ľuboš Blaha, Slovensko
Pravidla společenstvíDiskuse
Komentovat pomocí SputnikuKomentovat pomocí Facebooku
  • Komentář