Widgets Magazine
21:10 19. srpna 2019
Zápas MS 2019 na Slovensku. Slovensko - Dánsko

Slovenští hokejisté se s domácím MS 2019 rozloučili vítězstvím. Po nájezdech porazili Dánsko 2:1

© AFP 2019 / Joe Klamar
Slovensko
Získat krátkou URL
3182

Slovensko je výsledky na domácím šampionátu zklamáno. Domácí hokejisté v Košicích nepředváděli vůbec špatné výsledky, ale dvě smolné prohry v posledních sekundách zápasu s Kanadou a Německem rozhodly o tom, že se do čtvrtfinále nepodívají. Nakonec se Slovákům podařilo s domácími fanoušky rozloučit vítězstvím a po samostatných nájezdech vyhráli 2:1.

Slovenska už se čtvrtfinálové boje na MS 2019 v Bratislavě a Košicích netýkají. Ve svém posledním skupinovém zápase proti Dánsku hokejisté Slovenska nakonec urvali vítězství 2:1 po samostatných nájezdech.

Podívejte se v naší online reportáži, jak utkání probíhalo.

Právě začalo utkání Slovensko - Dánsko.

8. minuta: Sledujeme zatím poklidný hokej bez výraznějších šancí. Je vidět, že oba týmy už nemají o co hrát.

18. minuta: Máme tady první slovenskou přesilovku! Za pozdní dohrání byl vyloučen Bau Hansen. Slovensko si ale žádnou šanci nevypracovalo. Utkání pokračuje v tréninkovém tempu.

První třetina je u konce.

O kvalitě první třetiny svědčí i statistika střel na branku. Slovenští hráči si připsali sedm pokusů, Dánové pouze tři. Z první třetiny toho za zmínku moc nestojí. Blíže ke gólu ale přece jen mělo Slovensko, když Libor Hudáček mohl dorážet do odkryté části branky. Ale neúspěšně.

Začala druhá třetina.

28. minuta: Nadále sledujeme nezáživné utkání. Domácí hráči si několik nadějných situací vypracovali, ale zatím bez výsledku.

40. minuta: Necelou minutu před koncem druhé třetiny se diváci v Košicích dočkali prvního gólu! Skóre otevřel domácí Marinčin s asistencí Studeniče.

Druhá třetina je u konce. Slovensko gólem Marinčina vede 1:0.

Hra druhé třetiny byla o trochu lepší než v první. Ale hokejisté nic zázračného nepředvádí. Slovenské fanoušky gólem potěšil Marinčin.

Začala třetí třetina utkání.

47. minuta: Slovensko bude hrát ve třech! Nejdříve byl vyloučen za krosček Daňo a o 12 vteřin později Sekera za zdržování hry.

47. minuta: Je vyrovnáno! Dánsko bleskově využilo přesilovku 5 na 3 a Boedker střílí gól. Dánsko pokračuje v přesilové hře 5 na 4.

50. minuta: Oba týmy začaly hrát aktivněji. Více šancí mají stále slovenští hráči.

52. minuta: Další vyloučení slovenského hráče. Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Hudáček.

59. minuta: Základní hrací doba se nebude dohrávat v plném počtu. Dánsko hraje přesilovku, když byli na slovenské straně vyloučeni Hudáček a Černák za hrubost. Na trestné lavici je i Lauridsen.

Základní hrací doba je u konce. Jde se do prodloužení.

Dánsko dohrávalo přesilovou hru ze základní hrací doby, poté oba týmy hrály ve čtyřech. Minutu před koncem prodloužení oba týmy hrají ve třech.

Střely na bránu po prodloužení: 28:14

O vítězi posledního zápasu Slovenska na MS 2019 rozhodnou nájezdy!

První nájezd neproměnil slovenský Studenič. Ani dánský Boedker slovenského golmana nepřekonal.

Sukel svůj nájezd také neproměnil. Ale Dánové ani druhou šanci nevyužili, neproměnil kapitán Regin.

Třetí nájezd proměnil Nagy! Jensen svůj nájezd neproměnil.

Čtvrtý slovenský nájezd neproměnil Tatar, ani Dán Storm nesrovnal.

V páté sérii se trefil Krištof a Slovensko vyhrává!

Slovensko hraje v následující sestavě:

Slovensko: Godla (Čiliak) – Sekera (A), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Daňo – Nagy (C), Krištof, Studenič – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.

Slovenští hokejisté domácí turnaj zahájili překvapivým vítězstvím nad USA, když zámořské hráče porazili 4:1. Následovaly však tři porážky. Nejdříve Slováci padli s Finy 2:4. Zápas proti Kanadě měli domácí hokejisté skvěle rozehraný, ale nakonec gól sekundu před koncem rozhodl o vítězství javorového listu 5:6. Proti Německu Slovensko před koncem vedlo 2:1, ale po 60 minutách na kostce nad ledem svítil výsledek 2:3. Šok. S hokejovými trpaslíky z Francie a Velké Británie si Slováci poradili bez problémů. Ale na postup už to nestačí.

Hokejisté Dánska se s turnajem také loučí. Na MS dokázali porazit jen Francii a Velkou Británii. S Německem (1:2), Finskem (1:3), USA (1:7) a Kanadou (0:5) prohráli.

Poslední utkání Slovenska na MS 2019 v Bratislavě a Košicích můžete živě sledovat na ČT sport.

Více:

Bývalý československý hokejový útočník odpověděl kritikům Jágra: Nevidí, že se stará třeba o 25 lidí, o jejich výplaty
Hrdost slovenských hokejových fanoušků: Kanada se v zápase se Slovenskem dost nadřela (VIDEO)
Budete závidět! Víme, kolik vydělávají čeští hokejisté! Kdo je z našich na hokejovém mistrovství nejlépe placen?
Čeští hokejisté na MS 2019 zvládli svůj poslední zápas ve skupině a čtvrtfinále odehrají v Bratislavě