12:27 03. srpna 2020
Svět
Získat krátkou URL
5672

Velvyslanec Slovenska v Bělorusku by se musel vrátit do vlasti, kdyby slovenští hokejisté hráli hrubě proti Alexandru Lukašenkovi ve Vánočním turnaji v Minsku, zažertoval hráč slovenského mužstva Miroslav Šatan.

Vánoční mezinárodní amatérský hokejový turnaj o pohár prezidenta Běloruska se konal v Minsku 4. až 7. ledna. Lukašenkovo mužstvo se utkalo ve finále s Finskem (2:1), v utkání o třetí místo zvítězili Slováci nad Švédy (17:3). Bělorusové se stali devítinásobnými vítězi tohoto turnaje, a Slováci vyhráli bronz poprvé.

„Každá země by chtěla mít vedoucího představitele, který má rád hokej, fandí, a dokonce i sám hraje", uvádí vydání Pressbol Šatanova slova.

Bývalý hráč NHL, vítěz Stanleyova poháru a mistr světa 2002 se přiznal, že Slovensku by nebyla na škodu „takový prezident", jakého má Bělorusko, aby nějak popularizoval lední hokej. „Zatím by měla být podpora hokeje lepší", dodal legendární sportovec.

Šatan si vzpomenul rovněž na utkání proti prezidentovu týmu (4:3). Toto utkání skupinového kola bylo pro obě mužstva dost těžké — o výsledku se rozhodovalo v závěrečné třetině. Jeden gól dal také slovenský hokejista. V této hře, jak sám později uznal, dostal běloruský prezident zranění kolena.

„Hráli jsme proti němu samozřejmě opatrně, jinak by našeho velvyslance okamžitě vyhostili z Běloruska. Chachá, rozumíte, že to byl žert. Je ale velmi příjemné, že prezident země se osobně účastní hokejového utkání", řekl Šatan.