19:44 15. srpna 2020
Svět
Získat krátkou URL
451411

Posádka ruského týmu Kamaz-master v čele s Eduardem Nikolajevem zvítězila na rallye Dakar v závodě kamionů. Informuje o tom zpravodaj Lenty.ru.

Cestou necestou na rallye Dakar 2017
© REUTERS / Jorge Adorno
Rusové dorazili do cíle jako první ve 12. etapě rallye, která se odehrála na úseku mezi městy Rio Cuarto a Buenos Aires a udrželi si tak vedoucí postavení v celkové soutěži. Kromě Nikolajova je členem posádky Jevgenij Jakovlev a Vladimír Rybakov.

Druhé místo obsadila další posádka týmu Kamaz-master v čele s Dmitrijem Sotnikovem, třetí byl Holanďan Gerard de Rooy z týmu Iveco, který prozatím v této etapě vedl. Nikolajev obsadil první místo v soutěži družstev v rallye Dakar po druhé ve své kariéře. Před tím byl vítězem v roce 2013. Celkem oslavily posádky týmu Kamaz-master úspěch v rallye Dakar celkem čtrnáctkrát, což je rekord.

Před tím už byl vítězem Dakaru v závodech kvadrocyklů Sergej Karjakin. Druhý byl Chilan Ignacio Casale a jako třetí dojel do cíle Argentinec Pablo Sebastian Copetti.